Методичний кабінет » Про підсумки Тижня сприяння здоровому способу життя та безпеці життєдіяльності на тему: «Здоровий спосіб життя – це модно!»


16 березня 2015
Відповідно до наказу Міністерства освіти України від 1.08.2001року №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782 , спільного наказу Управління ДНСН України у Кіровоградській області та департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації від 23.06.2014 р. № 268/177, наказу управління освіти Світловодського міськвиконкому №185 від 20.08.2014 року «Про проведення Тижнів безпеки життєдіяльності в закладах освіти міста у 2014/2015 н.р.», плану роботи управління освіти Світловодського міськвиконкому, з метою популяризації здорового способу життя, правил безпеки життєдіяльності, навчання дітей діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, надання першої долікарської допомоги в освітніх закладах м. Світловодська з 02.03.2015 р. по 06.03.2015 р. проведено Тиждень сприяння здоровому способу життя та безпеці життєдіяльності на тему: «Здоровий спосіб життя – це модно!».
Матеріали, що надійшли до управління освіти, свідчать про якісну підготовку та проведення заходів, спрямованих на популяризацію здорового способу життя.
Слід відзначити матеріали усіх навчально-виховних закладів, як такі що відповідають вимогам Положення про проведення Тижнів безпеки життєдіяльності у 2014/2015 н.р.
Аналіз матеріалів показав, що в закладах освіти міста були організовані різноманітні заходи, метою яких були:
• популяризація здорового способу життя та правил безпеки життєдіяльності;
• навчання умінню прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій;
• прищеплення навичок обережної поведінки в довкіллі та відповідального ставлення до збереження життя і здоров'я, як свого так і оточуючих;
• активізація роботи з пропаганди здорового способу життя, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед учнів та вчителів;
• виховання в учнів поваги до медичних працівників та їх діяльності ;
• формування та закріплення в учнів навичок надання першої долікарської допомоги;
Так, було організовано та проведено:
- зустрічі з лікарями ЦРЛ;
- відвідування тематичних виставок літератури з питань пропаганди здорового способу життя та протидії шкідливим звичкам організованих в шкільних бібліотеках;
- літературні вікторини;
- бесіди, виховні години , тематичні лінійки, вікторини ;
- кінолекторії , тренінги , анкетування;
- конкурси малюнків та творчих робіт;
- конкурси класних куточків на тему «Здоровий спосіб життя – це модно!»;
- написання диктантів та переказів;
- конкурси кросвордів;
- конкурси учнівських електронних проектів;
- оформлення виставок сімейних газет «Здоров'я - це краса», пам’яток;
- круглі столи з педагогічними працівниками та учнями старших класів;
- театралізовані вистави, лялькові театри;
- лекторії, навчання та анкетування для батьків.
В цілому робота педагогічних колективів, учнівської молоді, батьків та громадськості спрямована на популяризацію здорового способу життя та правил безпеки життєдіяльності та їх дотримання в повсякденному житті, була організована на достатньому рівні.
На підставі аналізу робоча комісія по підведенню підсумків проведення Тижня безпеки життєдіяльності вирішила:
1. Визначити кращими роботи та запропоновані на розгляд матеріали заходів щодо організації Тижня сприяння здоровому способу життя та безпеці життєдіяльності: ЗШ №8 (директор Омельченко С.М.), ЗШ №10 (директор Спашиба О.П.), ДНЗ №14 (завідувач Стельвага Н.В.), ДНЗ №7 (завідувач Стародуб Н.В.).
2. Відзначити авторів кращих творчих робіт за номінаціями:
1) «Краща розробка уроку, виховного заходу, бесіди»:
Білко Т.М., вчителя ЗШ №5; Мельник Л.О., вчит. початкових класів ЗШ №2; Красношапку О.М. вчителя СЗШ №3; Третяченко К.О., класного керівника СЗШ №7; Тарасову С.В., вчит. початкових класів СЗШ №7; Сердюк С.О., вихователя ДНЗ №23; Сливу Л.О., вихователя ДНЗ №22; Жукову К.О., вихователя ДНЗ № 21; Каліновську С.І., вихователя ДНЗ №5; Карпенко І.Д., вихователя ДНЗ № 15; Гузенок В.С., вихователя ДНЗ №15;Попенко Н.А., вихователя ДНЗ «Школа Монтессорі» ; Черновол Т.С., вихователя ДНЗ № 18; Швець І.М., вихователя ДНЗ №3; Кондрашову А.О., вихователя ДНЗ № 19; Ломонову А.М., вихователя ДНЗ №12; Лещенко О.О., вихователя ДНЗ № 12; Проскурняк С.В., керівника гуртка СЮН; Гуржій Н.О., вихователя-методиста ДНЗ №14.
2) «Кращий малюнок »:
Бричко Каріну, вихованку ДНЗ №6; Терещенка Олексія, вихованця ДНЗ №19; Ліненко Настю, вихованку ДНЗ №19; Прихожаєва Олега, вихованця ДНЗ №19; Літвінову Юлію, вихованку ДНЗ №12; Пересунько Лізу, вихованку ДНЗ №12; Зеркаль Інну, вихованку ДНЗ №22; Громова Дмитра, вихованця ДНЗ №23; Артеменка Михайла, вихованця ДНЗ №5; Бутильського Артема, вихованця ДНЗ №15; Хрієнко Сергія, учня 4 Б класу ЗШ №2; Бондарєву Анастасію, ученицю 6 Б класу НВК №4; Зінченко Анастасію, ученицю 1 класу СЗШ№7; Мухесіну Джуліану, ученицю 4А класу СЗШ№7; Коваль Таю, ученицю 2Б класу СЗШ№7; Щербак Вікторію, ученицю 5 класу ЗШ №9.
3) «Краща творча робота»:
«Казки про здоров’я», учнів 3 класу ЗШ №1 ( вчитель Арістарова Н.Ю.);
4) «Кращий буклет»:
Мусієнко Євгенія , учня СЗШ №7.
5) «Кращий плакат»
Дуженкову Катерину, ученицю 8А класу НВК №4.
6) «Краща електронна презентація Тижня» :
ЗШ №8; ДНЗ №3; ДНЗ №7.


Методист управління освіти Дуров О.В.


Офіційний веб-сайт Управління освіти Світловодського міськвиконкому
http://svitlosvit.com.ua