Методичний кабінет, Новини » Правила безпеки життєдіяльності під час літніх канікул


11 червня 2018

З настанням літа діти все більше вільного часу проводять на вулиці, що в цілому позитивно вливає на загальний стан їхнього здоров’я. Але послаблення контролю з боку батьків за місцем перебування своїх дітей та способом проведення вільного часу досить часто призводить до травмування дітей, а інколи і до непоправних наслідків, тобто їх загибелі. Так, за оперативною інформацією державних контролюючих органів протягом останнього періоду відбулось збільшення нещасних випадків з дітьми різного віку.


Основними причинами травмування та загибелі дітей у побуті є нехтування ними правилами безпеки життєдіяльності, правилами дорожнього руху та послаблення або відсутність контролю з боку батьків за тим де, чим і як граються діти. Зафіксовано випадки травмування та загибелі дітей від використання ними під час гри електрошокерів, зброї та інших небезпечних предметів, які були безвідповідально залишені батьками. Травмуються та гинуть діти при використанні транспортних засобів (велосипедів, мопедів та автомобілів). Великий відсоток нещасних випадків припадає на травмування дітей внаслідок організації ними ігор на небезпечних об’єктах: дорогах, недобудовах, будівельних майданчиках, дахах та у підвалах будинків, ліфтах та ліфтових шахтах, водоймах під час купання, електротрансформаторних спорудах, опорах ліній електропередач, залізницях тощо.
Науково-технічний прогрес - поняття суперечливе, оскільки несе з собою як багато позитивного, так і цілий ряд небезпек техногенного, природного, соціального та біологічного характерів. Саме тому, життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного здоров'я.
Основне завдання освіти і сім'ї - виховання з раннього дитинства здорового громадянина, який здатний самотужки й свідомо протистояти небезпекам і вести активне суспільне життя, відстоювати основні принципи безпечної реальності, діяльності та відпочинку. Щоб досягти успішного виконання цього завдання, необхідно постійно нагадувати дітям основні правила безпечної життєдіяльності, власним прикладом демонструвати своє відповідальне ставлення до свого життя та здоров’я своїх близьких, створювати всі необхідні умови усунення від впливу небезпечних факторів на дітей або їх мінімізації, постійно закріплювати та удосконалювати знання дітей з безпечної поведінки в навколишньому середовищі.


Пам’ятка "Як зберегти своє життя та життя своїх дітей і близьких вам людей"

Завідувач ММК Дурова О.В.


Офіційний веб-сайт Управління освіти Світловодського міськвиконкому
http://svitlosvit.com.ua