<![CDATA[Управління освіти Світловодського виконкому]]> ru <![CDATA[«Екологічний експрес» в ДНЗ № 22]]>

16.11.2017 року в дошкільному навчальному закладі № 22 пройшов колективний перегляд квесту для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Екологічний експрес». Провела його вихователь старшої логопедичної групи Білоус Т.А.
Діти під час квесту узагальнили та систематизували знання про природу рідного краю, пригадали правила поведінки в природі; закріпили знання про фрукти їх характеристику, вправлялися в умінні складати розповідь за таблицею, розширили знання про перелітніх і зимуючих ;виховували любов до природи, відповідальне ставлення до навколишнього середовища.


d22-ekologichnii-kvest-2.jpg (54.05 Kb)d22-ekologichnii-kvest-3.jpg (50. Kb)d22-ekologichnii-kvest-4.jpg (53.03 Kb)d22-ekologichnii-kvest-5.jpg (.74 Kb)d22-ekologichnii-kvest-6.jpg (47.26 Kb)

Адміністрація ДНЗ № 22

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3951 Tue, 21 Nov 2017 14:19:53 GMT
<![CDATA[ Оперативна нарада вчителів-логопедів ]]>

У відповідності до плану роботи логопедичного пункту управління освіти 15 листопада відбулася нарада вчителів-логопедів шкіл міста, під час якої розглянуті питання організації та проведення методичних заходів.
Одним з питань порядку денного було обговорення проблем, завдань та шляхів виправлення дизграфії у школярів молодшого віку.


За наслідками обговорення вчителі-логопеди Ківенко О .В., Жукова О.Е . та Кожумяко Н.В. визначили основні помилки писемного мовлення , над якими слід працювати в системі логопедичних занять з учнями . А також це допоможе вчителям початкових класів у роботі по виявленню дизграфічних помилок в учнів, яких вони навчають.

m-oper-narada-logopediv2.jpg (31.33 Kb)


Характеристика специфічних помилок писемного мовлення.


І. Помилки на рівні букви і складу.
- Пропуски букв та складів.
Вони свідчать про те, що учень не виділяє у складі слова всіх його компонентів. Частіше пропускає букви, що позначають голосні звуки. Наприклад: рак - “рк”, риба-“рба”, корова - “крва” і т. н. Букви, що позначають приголосні звуки, часто пропускає при збігові приголосних у слові. Наприклад: стіл-“сіл”, уранці-“ураці”.
- Вставляння зайвих букв у слово.
Це найчастіше відбувається при збігові приголосних. Наприклад: тигр-“тигор”, светр - “свстир”, гриф - “гириф”.
- Переставляння букв та складів.
Наприклад: поверталася - “повреталася”, дрова - “двора”.
- Персеверація (повторення одних і тих самих складів) букв: дерево - “девево”, а також цілих складів: ходила - “ходидила” і т. н.
- Заміна букв.
Вона вказує на те, що учень виділив у складі слова звук, але для його позначення вибрав неправильну букву. Це обумовлено:
- нечітким розрізненням звуків, що мають акустико-артикуляційну подібність: змішування глухих і дзвінких приголосних (багато — “бахато”, ліфт — “лівт”); свистячих і шиплячих звуків (школа - “скола”, соняшник - “шоняншик”), африкатів ч - ц, ч - щ (вовчиця - “вовциця”, дощечка - “дочечка”), твер дих і м’яких (сьогодні - “согодні”);
- несталим співвіднесенням фонеми з графемою, коли не закріпився зв’язок між звуком і зоровим образом відповідної букви;
- нечітким розрізненням букв, що мають кінетичну подібність у написанні. У цих замінах збігається накреслення першого елемента двох букв. Після написання першого елемента учень не може далі диференціювати тонкі рухи руки. Вій або неправильно передає кількість однорідних елементів (л-м, и-ш), або помилково вибирає наступний елемент (и-у, Г-Р, б-д). У деяких дітей ці помилки переходять і в процес читання.

ІІ. Помилки на рівні слова.
1.Окреме написання частин слова спостерігається в таких випадках:
•коли префікс або початкова буква слова нагадує прийменник, сполучник (називати - “на зивати”, яскравий - “я скравий” та ін.);
•при збігові приголосних (брати - “б рати”).

2. Написання слів разом:
•написання разом прийменника, сполучника із наступним словом (в класі - “вкласі”);
•написання разом двох самостійних слів (усі діти - “усідіти”). У складних випадках усі слова у реченні зливаються в одне ( “ У ракаєклешні ” );
•морфемні аграматизми: неправильне словотворення за допомогою префікса і суфікса (жаб’ячий - “жабний”, безвусий - “безвусатий”).

ІІІ. Помилки на рівні речення та словосполучень.

1.Відсутність великої літери на початку речення.

2.Відсутність крапки в кінці речення.

3.Неправильний зв’язок слів у реченні або словосполученні (“Ми з таткою грали футбол”).

4.Невміння правильно вживати граматичні категорії роду, відмінків та числа (“п’ять ялинків”, “лоша бігала по траві”).

5.Неправильний порядок слів у реченні (“Ми їздили до бабусі влітку і на море”).

Таким чином, аналіз дисграфічних помилок свідчить, що дисграфія є одним із проявів системного недорозвинення мовлення, що охоплює всі сторони мовленнєвого розвитку дитини, а також низку його немовленнєвих функцій. Психологічне обстеження виявляє,що у ряді завдань діти з порушенням письма відчувають значно більші труднощі, ніж здорові діти. Характерним для таких дітей, порівняно зі здоровими, є той факт, що виявлені порушення утворюють певні типи поєднань. Найпоширенішими є такі:
•порушення орієнтування “праворуч-ліворуч” у поєднанні зі слабкістю короткочасної слухо-мовної пам’яті і низькими зображувальними можливостями;
•слабкість короткочасної слухо-мовної пам’яті у поєднанні з не достатністю динамічного праксису (тест Озерецького “кулак - ребро - долоня”);
•слабкість короткочасної слухо-мовної пам’яті у поєднанні з низькими зображувальними можливостями і нездатністю до “рядоговоріння” (пори року, дні тижня).


Методист управління освіти
Пилєнок Н.І.

]]>
Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=3950 Tue, 21 Nov 2017 14:14:08 GMT
<![CDATA[Тиждень безпеки дорожнього руху в ДНЗ(я/с)№3]]>

Руху правила єдині,
Їх повинні поважати,
Знати їх усі повинні —
І дорослі, і малята.

В ДНЗ (я/с)№3 «Зайчик» в період з 13.11.2017 року по 17.11.2017 року пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.
Метою заходу було - закріпити з дітьми правила дорожнього руху, прищепити розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до свого життя, удосконалити знання дітей про правила пішоходів, розуміти призначення сигналів світлофора, закріпити значення дорожніх знаків, виховувати у дітей дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки.


Під час тижня педагогами закладу було проведено багато цікавих заходів, під час яких вони намагалися дати дітям поглиблені знання з правил дорожнього руху в цікавій та доступній формі.

Розгляд ілюстративного матеріалу та бесіди за ним

d3-tizhden-pdr-01.png (301.16 Kb)d3-tizhden-pdr-08.png (418.37 Kb)d3-tizhden-pdr-11.png (401 Kb)d3-tizhden-pdr-12.png (414.87 Kb)

Проведено єдине тематичне заняття в усіх вікових групах

d3-tizhden-pdr-13.png (276.86 Kb)
d3-tizhden-pdr-14.png (323.93 Kb)d3-tizhden-pdr-15.png (373.95 Kb)d3-tizhden-pdr-16.png (385.12 Kb)d3-tizhden-pdr-17.png (345.43 Kb)d3-tizhden-pdr-02.png (360.82 Kb)

Дидактичні та розвивальні ігри

d3-tizhden-pdr-03.png (370.3 Kb)d3-tizhden-pdr-04.png (374.89 Kb)d3-tizhden-pdr-05.png (353.38 Kb)d3-tizhden-pdr-06.png (405.61 Kb)

Практичне вправляння на закріплення правил дорожнього руху
в старшій логопедичній групі №2

d3-tizhden-pdr-07.png (359.52 Kb)

Перегляд навчального відео матеріалу з дітьми старшої групи №3

d3-tizhden-pdr.png (316.93 Kb)

Брейн-ринг (змагання) між старшими групами

d3-tizhden-pdr-09.png (376.72 Kb)

Відбулася зустріч з представником органів Державної патрульної службиРєпіною А.М.

d3-tizhden-pdr-10.png (360.22 Kb)


Адміністрація ДНЗ(я/с)№3

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3949 Tue, 21 Nov 2017 14:08:24 GMT
<![CDATA[Тиждень безпеки дорожнього руху в ДНЗ №14]]>

Навчання дітей основ безпеки життєдіяльності є одним із пріоритетних напрямів освітнього процесу. З метою проведення цілеспрямованої просвітницької роботи з учасниками навчально-виховного процесу щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму серед батьків та дітей, відновлення навичок, пов'язаних з безпечною поведінкою на вулицях і дорогах, адаптації дітей до транспортного середовища, у дошкільному навчальному закладі №14 в період з 13.11.2017 р. по 17.11.2017 р. був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.


В рамках Тижня були заплановані та проведені різноманітні заходи, що спрямовувалися на формування у дітей здоров'язберігаючої поведінки . Протягом тижня проводились цільові прогулянки, бесіди, ігри, безпосередня освітня діяльність, експерименти, інтелектуальні хвилинки, ігри-вікторини і т.д. Цікавими для дошкільнят були такі види діяльності, як програвання проблемних ситуацій, як в груповій кімнаті, так і на вулиці під час прогулянки.
Тема безпеки життя дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.

d14-tizh-bdr-1.png (400.81 Kb)d14-tizh-bdr-2.png (354.64 Kb)


Адміністрація ДНЗ №14

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3948 Tue, 21 Nov 2017 13:42:49 GMT
<![CDATA[Сімейне свято «Тато, мама і я – дружна сім’я» в ДНЗ №2 «Буратіно»]]>

Сьогодні в багатьох родинах дітям усе більше й більше бракує батьківської уваги, духовного спілкування. Батьки зайняті на роботі, вдома свої невідкладні справи. А дитина чекає, поки їй почитають книжечку, про щось їй цікаве з нею поговорять, разом пограють, помалюють. Проходять тижні, місяці, роки… і от парадокс: хоч уся родина живе під одним дахом – проте батьки й діти не знають одне одного.
Варто пам’ятати: гордість за своїх батьків – це моральний фундамент для зльоту дитини. Сором за батьків – це тягар на серці, який заважає дитині набрати висоту.


Тож в ДНЗ №2 «Буратіно» в рамках тижня психології практичним психологом Деркач О.В. було проведене сімейне свято «Тато, мама і я – дружна сім’я», на якому усі учасники відчули гордість один за одного, радість від спілкування, показали , які панують в сім’ях взаєморозуміння і повага, яке місце в кожній сім’ї займає дитина.

d2-tato-mamo-6.png (384.09 Kb)d2-tato-mamo-1.png (373.52 Kb)d2-tato-mamo-2.png (358.73 Kb)d2-tato-mamo-3.png (391.47 Kb)d2-tato-mamo-4.png (397.1 Kb)d2-tato-mamo-5.png (392.93 Kb)


Адміністрація ДНЗ №2

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3947 Tue, 21 Nov 2017 13:18:01 GMT
<![CDATA[Педагогічний дайджест у ДНЗ №5]]>

З 13.11.2017 по 17.11.2017року в дошкільному навчальному закладі №5 "Чайка" проходив Тиждень безпеки дорожнього руху. Вихователі прийняли участь в педагогічному дайджесті котрий підготувала вихователь-методист Кузьменко Л.М. Педагогі знайомилися з новинками методичної літератури та демонстраційними матеріалами, а також дидактичними іграми, рухливими іграми з теми "Правила дорожнього руху". На протязі тижня вихователі закріплювали знання малят з безпеки дорожнього руху в самостійній художній діяльності, бесідах, моделюючих ситуаціях, в рухливих та дидактичних іграх.


d5-ped-daidzhest-1.png (318.24 Kb)d5-ped-daidzhest-2.png (322.05 Kb)d5-ped-daidzhest-3.png (322.37 Kb)d5-ped-daidzhest-5.png (295.98 Kb)


Вихователь-методист Кузьменко Л.М.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3946 Tue, 21 Nov 2017 13:09:07 GMT
<![CDATA[Тиждень психології в ДНЗ № 12 “Горобинка”]]> З 13.11 по 17.11 в ДНЗ № 12 “Горобинка” пройшов тиждень психології на тему: “Розвиток комунікативних здібностей учасників навчально-виховного процесу”.
Тиждень розпочався акцією : “Добре слово кожного зігріє”. Батьків та працівників садочка зустрічала психолог та пропонувала зірвати листочок із “дерева бажань”, на якому було написано коротке побажання. Всі охочі у відповідь могли написати на дереві побажання для садочка та його працівників. Акція пройшла вдало: батьки та працівники садка із задоволенням зривали листочки та залишали свої побажання на “дереві”.


З дітьми старших груп було проведено заняття “Даруй добро”, на якому вчились аналізувати вчинки людей, свої друзів, вчились вирішувати різні ситуації, робити гарні справи. Також діти взяли участь в опитуванні “Що таке добро?”. Під час відеоінтерв’ю діти висловили своє розуміння добра і доброти.
Діти середніх груп вчились бути ввічливими та вихованими. На занятті вчились визначати хто поводиться ввічливо, повторювали ввічливі слова, тренувались їх застосовувати у потрібний момент. За свою старанність хлопчики та дівчатка отримали медалі.
Діти ІІ молодших груп вчились бути хорошими друзями. Вони допомогли психологу визначити правила дружби, вчились підтримувати один одного, жаліти, допомагати, а також за малюнками визначали справжніх друзів.
З педагогічним колективом було проведено тренінг “Сам себе не похвалиш – похвалять інші”. Метою якого було: формувати позитивне ставлення до себе, підвищувати самооцінку, розвивати вміння бачити позитивні риси, розвивати навички спілкування, навчати прийомам ефективної взаємодії, відпрацювати навички встановлення контакту, відносини в різних ситуаціях; розширити можливості використання навичок невербальної комунікації.
З батьками старших груп було проведено семінар-практикум “Розвиток комунікативних здібностей”. На семінар були запрошені також діти. Метою було: розширювати знання батьків про розвиток комунікативних здібностей, відпрацювати навички встановлення контакту, розвивати вміння аналізувати ситуації та розширювати поведінковий репертуар дітей, спонукати батьків знаходити спільну мову з дітьми в проблемних ситуаціях, своїм прикладом демонструвати шляхи вирішення поставлених завдань, вчити проявляти, розуміти емоції один одного.
Підсумком тижня стала інформація, розміщена у куточках груп та на стенді коридора садочка.


Адміністрація ДНЗ №12

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3945 Tue, 21 Nov 2017 12:57:07 GMT
<![CDATA[Тиждень знань Правил дорожнього руху в ДНЗ №15]]>

З 13 по 17 листопада 2017 року в дошкільному навчальному закладі № 15 пройшов Тиждень знань правил Дорожнього руху. На протязі Тижня вихователі закладу проводили цікаві заняття, спостереження, лялькові вистави, вікторини. 15.11. 2017року вихователь середньої групи Карпенко І.Д. виготовила з покидькового матеріалу ляльки і атрибути та показала для дітей настільний театр «Як ведмедик Мишко зі світлофором познайомився»з метою закріпити знання про світлофор та правила дорожнього руху.


d15-tizh-pdr-2.png (382.51 Kb)d15-tizh-pdr-8.png (380.35 Kb)

16.11.2017 року вихователь Багацька Ж.М. з дітьми старшої групи провела брейн – ринг на тему: «Ми – зразкові пішоходи» під час якого команда «Чомусики» і «Знайки» змагалися хто швидше і правильно відповість на питання, знайде дорожній знак відгадавши загадку, складе пазли

d15-tizh-pdr-3.png (400.76 Kb)d15-tizh-pdr-4.png (404.75 Kb)

хто швидше вибере і викладе карти на сигнальних смужках з дотриманням правил дорожнього руху та з порушенням.

d15-tizh-pdr-5.png (399.73 Kb)d15-tizh-pdr-6.png (409.97 Kb)

Діти самостійно прокладали маршрут до дитячого садка на макеті.

d15-tizh-pdr-7.png (412.96 Kb)


Адміністрація ДНЗ №15

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3944 Tue, 21 Nov 2017 12:30:18 GMT
<![CDATA[Новини ЦДЮТ: наші вихованці – призери «Poltava Trophy»]]>

11– 12 листопада 2017 року в місті Полтава відбувся п’ятий відкритий міжнародний фестиваль - конкурс «Poltava Trophy», у якому взяли участь представники Центру дитячої та юнацької творчості.
Призерами фестивалю стали вихованці ансамблю бального танцю «Славутянка» (керівник Шабалін В.Ф.) Перепелиця Максим та Христенко Злата, які посіли ІІІ місце у категорії «Молодь+Дорослі Д LА».


cd-poltava-trophy-1.jpg (16.1 Kb)cd-poltava-trophy-2.jpg (26.53 Kb)cd-poltava-trophy-3.jpg (24.41 Kb)cd-poltava-trophy-4.jpg (23.61 Kb)

У змаганнях брали участь і вихованці колективу «Steep Dance» (керівник Заріцький О.Р.), а саме: Легеза Олександр та Бабаян Анна, Михайленко Дмитро та Петрова Анастасія, в категорії «Ювенали 1 Н клас»,
Петров Матвій та Новікова Марія змагалися в категорії «Ювенали 1 Д клас латиноамериканська програма» і здобули кубок.
Челленяк Захар та Ярова Марія в категорії «Бебі дебют» отримали кубки в золотому фіналі та в категорії «Діти дебют» кубки в срібному фіналі;
Шинкаренко Іван та Коршенко Ульяна в категорії «Діти дебют» отримали кубки в срібному фіналі.

cd-poltava-trophy-5.jpg (30.5 Kb)cd-poltava-trophy-6.jpg (25.52 Kb)cd-poltava-trophy-8.jpg (31.52 Kb)


Вітаємо наших вихованців і їх керівників з перемогами та бажаємо нових досягнень!


Адміністрація ЦДЮТ

]]>
Позашкільна освіта, Новини http://svitlosvit.com.ua?id=3943 Tue, 21 Nov 2017 12:17:51 GMT
<![CDATA[Тиждень безпеки життєдіяльності в ДНЗ "Школа Монтессорі"]]>

З 06.11.2017 року по 10.11.2017 року в дошкільному навчальному закладі "Школа Монтессорі" проведено Тиждень безпеки життєдіяльності на тему: "Сірники не чипай - вогонь не закликай!".
Впродовж тижня в закладі було проведено: перегляд ілюстрацій, діафільмів; виставку дитячих малюнків; серію занять та бесід; тематичну розвагу та моделювання ситуації. Вихователі всіх груп провели консультації для батьків. Всі педагоги закладу взяли активну участь у виконанні плану заходів, які проводилися під час Тижня безпеки життєдіяльності на тему:"Сірники не чипай - вогонь не закликай!"


Малята з вогнем були дуже обережні і вивчили правила протипожежні!

dshm-vogon-7.png (358.37 Kb)dshm-vogon-2.png (403.67 Kb)dshm-vogon-3.png (433.85 Kb)dshm-vogon-4.png (382.1 Kb)dshm-vogon-5.png (396.05 Kb)dshm-vogon-6.png (399.86 Kb)


Адміністрація ДНЗ «Школа Монтессорі»

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3942 Tue, 21 Nov 2017 12:04:40 GMT
<![CDATA[теоретичний семінар «Формування екологічної культури дітей дошкільного віку засобами їх взаємодії з природою рідного краю» у ДНЗ №15]]>

15 листопада 2017 року в дошкільному навчальному закладі № 15 пройшов теоретичний семінар на тему: «Формування екологічної культури дітей дошкільного віку засобами їх взаємодії з природою рідного краю» з метою підвищення професійної компетентності педагогів з питання формування емоційно-значимої поведінки дітей у природному оточенні, уточнення і систематизування знань педагогів з проблеми формування природничо-екологічної компетентності дошкільників, активізації особистого творчого потенціалу педагогів, створення умов для рефлексії та обміну думками, самовираження.


Спілкування з природою завжди було засобом виховання. Про її вплив на розумовий розвиток, формування моральних та естетичних якостей особистості писав видатний педагог В.О.Сухомлинський. На семінарі розглянули різні форми роботи з дітьми та батьками. Найбільш вдалою освітньою технологією в екологічній освіті дошкільнят є метод проектів. Досвідом роботи з проектної діяльності з дітьми молодшого та старшого дошкільного віку поділилися вихователі Гузенок В.С. та Єрмілова І.М.

d15-teor-seminar-9.png (372.85 Kb)d15-teor-seminar-1.png (370.97 Kb)d15-teor-seminar-2.png (403.29 Kb)

Цікавим та змістовним був виступ вихователя середньої групи Карпенко І.Д. «Використання екологічного театру у природоохоронній роботі з дітьми» яка змістовно та цікаво розкрила питання виховання екологічної свідомості дошкільників засобами театралізованої діяльності.

d15-teor-seminar-4.png (380.38 Kb)d15-teor-seminar-5.png (363.46 Kb)

На завершення семінару кожен вихователь презентував екологічні проекти та роботу з батьками.
d15-teor-seminar-6.png (356.77 Kb)d15-teor-seminar-7.png (362. Kb)d15-teor-seminar-8.png (354.2 Kb)


Адміністрація ДНЗ №15

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3941 Tue, 21 Nov 2017 11:50:35 GMT
<![CDATA[Осіння толока ЗШ № 5]]>

17 листопада 2017 року загальноосвітня школа № 5 прийняла активну участь у загальноміській толоці.
З метою наведення належного санітарного стану на території міста, підвищення рівня благоустрою були здійснені роботи з доочищення ділянок на прилеглих та закріплених територіях. Всі працювали завзято та від роботи отримали задоволення.


z5-toloka-listopad-01.jpg (114.3 Kb)z5-toloka-listopad-02.jpg (112.66 Kb)z5-toloka-listopad-03.jpg (116.76 Kb)z5-toloka-listopad-04.jpg (120.05 Kb)z5-toloka-listopad-06.jpg (95.5 Kb)z5-toloka-listopad-07.jpg (104.01 Kb)z5-toloka-listopad-08.jpg (116.2 Kb)z5-toloka-listopad-11.jpg (111.45 Kb)z5-toloka-listopad-09.jpg (117.3 Kb)z5-toloka-listopad-10.jpg (103.42 Kb)z5-toloka-listopad-12.jpg (121.54 Kb)


Адміністрація ЗШ № 5

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3940 Tue, 21 Nov 2017 11:35:16 GMT
<![CDATA[Лекція „Правила пожежної безпеки та цивільного захисту” в НВК №4]]>

14.11.2017 в НВК№4 відбулася зустріч учнів з інженером пожежно-рятувальних робіт ДПРЧ№17 УДСНС України в Кіровоградській області, старшим лейтенантом цивільного захисту Григор’євим Володимиром Володимировичем. Учні прослухали лекцію на тему „Правила пожежної безпеки та цивільного захисту”. Наймолодші учні змогли відчути себе справжніми пожежниками, примірявши захисний костюм.


n4-lekciya-pozhezhnik-01.png (337.92 Kb)
n4-lekciya-pozhezhnik-02.png (367.46 Kb)n4-lekciya-pozhezhnik-04.png (373.8 Kb)n4-lekciya-pozhezhnik-05.png (372.11 Kb)


Заступник директора з виховної роботи
Л.І.Хорольська

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3939 Tue, 21 Nov 2017 10:03:42 GMT
<![CDATA[Проведення Тижня безпеки дорожнього руху в ДНЗ №7]]>

На виконання наказу Світловодського управління освіти №389 від 13.11.2017 року та з метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму серед учасників навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) №7 комбінованого типу "Журавлик" з 13 по 17 листопада 2017 року пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.
Метою проведення Тижня було:


­

закріпити та поглибити знання дітей про безпеку дорожнього руху;
­ пропагування знань з основ безпеки дорожньо-транспортного травматизму серед батьків;
­ поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань безпеки на дорозі та захисту життя, пропаганда здорового способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо попередження дитячого травматизму на дорозі.
Під час Тижня проведено ряд заходів:
Для педагогів: проведено педагогічну годину на тему: "Правила дорожні вірні та надійні".

d7-tizh-bdr-01.png (370.06 Kb)

Для батьків: в батьківських куточках усіх вікових груп розміщені наочності, ширми, поради, різноманітні пам'ятки, рекомендації батькам дошкільників щодо виконання правил дорожнього руху.
В групах проводились тематичні бесіди, заняття, на яких діти повторювали правила переходу через пішохідний перехід, правильність переходу у випадку, якщо зебри немає. Вихователі розповіли і повторили про проїжджу частину, рух транспорту і регулювання його світлофорами; читали художню літературу про дорожню безпеку для дітей; проводили словесні, дидактичні, творчі, сюжетно-рольові та рухливі ігри; розв'язували проблемні ситуації.
17 листопада 2017 року проведений Єдиний національний урок "Безпека на дорозі – безпека життя", протягом якого діти закріплювали знання про правила дорожнього руху, про призначення світлофора та його сигнали, значення дорожніх знаків тощо.

d7-tizh-bdr-04.png (410.44 Kb)d7-tizh-bdr-05.png (412.03 Kb)d7-tizh-bdr-06.png (326.99 Kb)d7-tizh-bdr-07.png (3.04 Kb)d7-tizh-bdr-08.png (381.89 Kb)d7-tizh-bdr-09.png (342.65 Kb)d7-tizh-bdr-10.png (334.47 Kb)d7-tizh-bdr-11.png (377.71 Kb)

Виставка методичної літератури

d7-tizh-bdr-02.png (406.9 Kb)
Виставка малюнків та фотографій
d7-tizh-bdr-03.png (352.76 Kb)

Вихователь-методист ДНЗ №7
Соколова Т.І.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3938 Tue, 21 Nov 2017 09:53:45 GMT
<![CDATA[Тиждень безпеки життєдіяльності в ДНЗ № 22]]> У дошкільному навчальному закладі № 22 з 06.11.2017р. по 10.11.2017р. пройшов Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: « Сірники не чіпай, вогонь не закликай», метою якого стало популяризація знань правил безпеки життєдіяльності дітей, вивчення правил пожежної безпеки, удосконалення теоретичних знань і практичних навичок дітей з питань профілактики пожежної безпеки, пропаганда кращого педагогічного досвіду з проблем виховання і організації роз’яснювальної роботи серед дітей та батьків щодо дотримання правил безпечної поведінки з вогнем.


Для того, щоб сформувати певні правила та навички у дітей, педагогами кожної вікової групи було створено спеціально організоване розвивально-ігрове середовище з протипожежної безпеки, виготовлений різноманітний наочний та дидактичний матеріал як для дітей так і для їх батьків.


Адміністрація ДНЗ №22

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3937 Tue, 21 Nov 2017 07:54:42 GMT
<![CDATA[Заняття з пізнавального розвитку та сенсорики в дефектологічній групі ДНЗ №7]]>

На виконання річного плану роботи закладу та з метою вивчення педагогічної діяльності педагогів, які атестуються 16 листопада 2017 року вихователь дефектологічної групи дошкільного навчального закладу №7 комбінованого типу "Журавлик" Кузьменко Людмила Миколаївна провела заняття з пізнавального розвитку та сенсорики на тему: "Фрукти", на якому була присутня заступник завідувача методичного кабінету управління освіти Чіжова Ліна Андріївна.


Метою заняття було: поглиблення знань дітей про фрукти, їх характерні ознаки (колір, розмір, поверхню); розпізнавання і називання смакових ознак (солодкий, кислий), закріплення вмінь розпізнавати основні кольори (червоний, синій, зелений, жовтий), узгодження іменників з прикметниками у роді та числі; уточнення вживання понять "фрукти", "багато", "мало", "тверда", "м'яка", "гладенька"; розвивати мову дітей, дрібну моторику рук, активувати словник; виховувати пізнавальний інтерес до природного довкілля, до змін у природі.

d-7-zan-z-sensoriki-01.png (384.78 Kb)d-7-zan-z-sensoriki-02.png (371.84 Kb)d-7-zan-z-sensoriki-03.png (414.26 Kb)d-7-zan-z-sensoriki-04.png (366.41 Kb)d-7-zan-z-sensoriki-05.png (430.85 Kb)d-7-zan-z-sensoriki-06.png (411.72 Kb)d-7-zan-z-sensoriki-07.png (411.36 Kb)d-7-zan-z-sensoriki-08.png (413.47 Kb)d-7-zan-z-sensoriki-09.png (378.52 Kb)


Вихователь-методист ДНЗ №7
Соколова Т.І.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3936 Tue, 21 Nov 2017 07:46:55 GMT
<![CDATA[Заняття з художньо-естетичної діяльності "Квітучі картини народної майстрині" в старшій групі №2 ДНЗ №7]]>

На виконання річного плану роботи закладу та з метою вивчення педагогічної діяльності педагогів, які атестуються 16 листопада 2017 року вихователь старшої групи №2 дошкільного навчального закладу №7 комбінованого типу "Журавлик" Кириленко Ірина Василівна провела заняття з художньо-естетичної діяльності на тему: "Квітучі картини народної майстрині", на якому була присутня заступник завідувача методичного кабінету управління освіти Чіжова Ліна Андріївна. Метою заняття було: ознайомлення дітей з творчістю видатної художниці К.Білокур; закріплення поняття "натюрморт" та чим різниться з пейзажем; повторення різних технік та як їх використовують; створення малюнку букету українських квітів в нетрадиційній техніці (хризантема-штампування зібганим папером, ромашка-мазки пензлем, мак-монотипія, барвінок-патичком, калина-пальчиком), використовуючи набуті навички гуашевими фарбами; виховання любові до Батьківщини, до природи, пошани та вдячності до видатних людей.


d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-01.png (382.54 Kb)d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-02.png (363.99 Kb)d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-03.png (389.34 Kb)d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-04.png (369.17 Kb)d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-05.png (372.39 Kb)d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-06.png (321.02 Kb)d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-07.png (370.89 Kb)d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-08.png (353.78 Kb)d7-zanyattya-z-estetichnogo-napr-09.png (384.76 Kb)


Вихователь-методист ДНЗ №7
Соколова Т.І.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3935 Tue, 21 Nov 2017 07:40:04 GMT
<![CDATA[Загальноміська толока в ЗШ №9]]>

17 листопада 2017 р. працівники загальноосвітньої школи № 9 прийняли активну участь у загальноміській толоці згідно розпорядження міського голови № 188-р від 15.11.2017 р. з метою пропаганди охорони довкілля, приведення до належного санітарного стану території школи. Працівники потрудилися на свіжому повітрі із задоволенням. Територія закладу сяє чистотою.


z9-toloka-listopad-1.jpg (62.66 Kb)z9-toloka-listopad-2.jpg (63.19 Kb)z9-toloka-listopad-3.jpg (68.19 Kb)z9-toloka-listopad-4.jpg (55.59 Kb)z9-toloka-listopad-5.jpg (70.29 Kb)z9-toloka-listopad-6.jpg (80.85 Kb)z9-toloka-listopad-7.jpg (68.8 Kb)


Адміністрація ЗШ №9

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3934 Tue, 21 Nov 2017 07:31:49 GMT
<![CDATA[Єдиний національний урок „Безпека на дорозі — безпека життя” в НВК №4]]>

17.11.2017 року в НВК№4 в рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено Єдиний національний урок „Безпека на дорозі — безпека життя”. Під час уроку учні отримали інформацію щодо важливості носіння світлоповертаючих елементів та профілактиці екстремального хобі - зачепінгу. Також з учнями було опрацьовано правила безпеки дорожнього руху та профілактику дорожньо-транспортного травматизму.


n4-edinii-urok-pdr-1.png (344.82 Kb)n4-edinii-urok-pdr-2.png (361.18 Kb)n4-edinii-urok-pdr-3.png (378.46 Kb)n4-edinii-urok-pdr-4.png (354.92 Kb)n4-edinii-urok-pdr-5.png (345.09 Kb)


Шкільними медсестрами було проведено практичні навчання з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод під гаслом: „Знаю, вмію, врятую”.


n4-edinii-urok-pdr-7.png (396.76 Kb)n4-edinii-urok-pdr-8.png (402.77 Kb)


Адміністрація НВК №4

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3933 Tue, 21 Nov 2017 07:22:46 GMT
<![CDATA[Тиждень безпеки дорожнього руху в ДНЗ №21]]>

Cьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.
З метою популяризації знань правил дорожнього руху серед дітей та батьків, активізації роботи з попередження дитячого дорожньо - транспортного травматизму; проведення широкої роз’яснювальної та агітаційно – масової роботи серед дітей та батьків щодо дотримання правил дорожнього руху в ДНЗ №21 «Казка» в період з 13.11.2017р. по 17.11.2017року було проведено Тиждень Безпеки дорожнього руху.


У цікавій доступній формі діти здобули необхідну інформацію через проведення занять, спостережень, дидактичних ігор, бесід, рухливих ігор, сюжетно – рольових ігор, моделювання небезпечних дорожніх ситуацій, читання художніх творів, казок, віршів на задану тематику, показ театральної вистави, розгляд ілюстрацій.

d21-pdr-listopad-1.png (355.64 Kb)d21-pdr-listopad-2.png (372.69 Kb)d21-pdr-listopad-3.png (383.45 Kb)d21-pdr-listopad-4.png (383.35 Kb)d21-pdr-listopad-5.png (337.62 Kb)d21-pdr-listopad-6.png (423.14 Kb)d21-pdr-listopad-7.png (413.38 Kb)


Адміністрація закладу №21

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3932 Tue, 21 Nov 2017 06:46:39 GMT
<![CDATA[Тиждень безпеки дорожнього руху в ЗШ №2]]>

З 13.11 по 17.11.2017 року в ЗШ №2 проходив Тиждень безпеки ДР «Безпека на дорозі – безпека життя». В межах цього Тижня 17 листопада відбувся Єдиний національний урок з теми носіння світлоповертаючих елементів та профілактики екстремального хобі – зачепінгу. Вчителі та учні підготували корисну інформацію, наочність, ознайомили дітей з використанням на користю світлоповертаючих елементів, також переглянули фільми про небезпечні екстремальні хобі.


z2-pdr-listopad-2.jpg (70.9 Kb)z2-pdr-listopad-3.jpg (78.43 Kb)z2-pdr-listopad-4.jpg (65.31 Kb)z2-pdr-listopad-5.jpg (66.79 Kb)z2-pdr-listopad-6.jpg (85 Kb)z2-pdr-listopad-7.jpg (64.33 Kb)z2-pdr-listopad-8.jpg (69.6 Kb)


ЗДВР Крилова О.І.

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3931 Tue, 21 Nov 2017 06:36:43 GMT
<![CDATA[Підсумки Тижня безпеки життєдіяльності на тему: «Безпека у твоєму житті», що проходив з 06.11 по 10.11.2017 р. в закладах освіти міста]]> Відповідно до статті 11 Закону України «Про дорожній рух», статей 39-41 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», пункту 6.1.4. Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 року № 563 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.11.2001 року за № 969/6110, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 року № 1417 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 року за № 252/26697, Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 року № 974, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.09.2016 року за № 1229/29359, на виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 09.02.2017 року № 58-р «Про основні заходи цивільного захисту області на 2017 рік», спільного наказу Управління ДСНС України у Кіровоградській області та управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 29.06.2017 р. № 188/538 «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності у навчальних закладах області у 2017/2018 навчальному році», плану роботи управління освіти Світловодського міськвиконкому, плану спільних заходів управління освіти та Світловодського МРВ УДСНС України в Кіровоградській області на 2017/2018 н.р. та на виконання наказу управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради від 15.08.2017 р. № 247 «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності в навчально-виховних закладах міста у 2017/2018 навчальному році», з метою проведення цілеспрямованої просвітницької роботи з учасниками навчально-виховного процесу навчальних закладів міста щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, підняття рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу в освітніх закладах м. Світловодська з 06.11 по 10.11.2017 року проведено Тиждень безпеки життєдіяльності на тему: «Сірники не чіпай - вогонь не закликай!»


Матеріали, що надійшли до управління освіти, свідчать про якісну підготовку та проведення заходів, спрямованих на популяризацію знань протипожежної безпеки, правил безпеки життєдіяльності, навчання дітей діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях.
Аналіз матеріалів показав, що в закладах освіти міста були організовані різноманітні заходи, спрямовані на вивчення , закріплення знань учнів та вихованців з протипожежної безпеки, навчання діяти в різноманітних надзвичайних ситуаціях, надання першої долікарської допомоги.
Так, було організовано та проведено:
- зустрічі з представниками Управління ДСНС України;
- бесіди, виховні години , тематичні лінійки, вікторини з дітьми відповідно до вікових груп;
- кінолекторії , тренінги , анкетування;
- екскурсії до ДПРЧ -17;
- конкурси малюнків, кросвордів тощо;
- театралізовані вистави, лялькові театри.
- написання диктантів та творчих робіт на відповідну тематику ;
- брейн-ринги, вікторини, диспути;
- лекції для учнів представниками ДСНС;
- виступи ДЮПР для учнів молодшої ланки;
- сюжетно-рольові ігри з моделюванням життєвих ситуацій за участю представників ДСНС.
В цілому робота педагогічних колективів, працівників ДСНС та учнівської молоді спрямована на популяризацію знань протипожежної безпеки, правил безпеки життєдіяльності, навчання дітей діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях була організована на достатньому рівні.
Відповідно до наказу управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради від 15.11.2017 р. № 394 «Про підсумки Тижня безпеки життєдіяльності в закладах освіти міста» відзначено авторів кращих творчих робіт за номінаціями:

1) «Краща розробка уроку, виховного заходу, бесіди»
Базик Р.М., вчителя ЗШ № 1; Максимову І.С., вчителя ЗШ №2; Мотуз Н.М., вчителя СЗШ №3; Білко Т.М., вчителя ЗШ №5; Тригубенко О.М., вчителя СЗШ №7; МетовуО.А., вчителя ЗШ №8; Тютюник О.І., педагога-організатора ЗШ №10; Дерземанову Н.П., вчителя ЗШ №10; Зеркаль Н.Д., вихователя ДНЗ №3; Діденко Л.І., вихователя ДНЗ №3; Журавель Н.В., вихователя ДНЗ №7; Криленко І.В., вихователя ДНЗ №7; Матвієнко Т.М., вихователя ДНЗ №7; Сльоту С.А., вихователя ДНЗ №19; Алексєєву А.В., вихователя ДНЗ №19; Лазаренко В.П., вихователя ДНЗ №23; Мішковець О.А., вихователя ДНЗ №25; Панову О.М., керівника гуртка ЦДЮТ.
2) «Кращий малюнок»:
Солодовнік Дар’ю, ученицю 4Б класу ЗШ № 2; Філіпчук Анастасію, ученицю 3Б класу ЗШ №2; Алєксєєву Аліну, ученицю 3Б класу НВК №4; Семьонічеву Анастасію, ученицю 1Б класу ЗШ №5; Вакуєву Поліну, ученицю 1А класу ЗШ №5; Полтавця Руслана, учня 4А класу ЗШ №10; Гасюк Анну, ученицю 2А класу ЗШ №10; Шевченко Злату, вихованку ДНЗ №6 ; Панченко Мар’яну, вихованку ДНЗ № 6; Грубаня Тимура з татом, вихованця ДНЗ № 7; Овчаренко Марію з мамою, вихованку ДНЗ №7; Хмарського Артема з мамою, вихованця ДНЗ № 12; Слинько Софію з мамою, вихованку ДНЗ №12; Яременка Максима з татом, вихованця ДНЗ №12; Бурлакова Євгена з мамою, вихованця ДНЗ № 12; Машукову Марію, вихованку ДНЗ № 18; Зачепу Вікторію з бабусею, вихованку ДНЗ № 19; Костенка Павла з мамою, вихованця ДНЗ №19; Товстоп’ятова Тимофія з мамою, вихованця ДНЗ №23.
3) «Електронна презентація Тижня»:
ЗШ №№ 5, 8, 10; СЗШ № 3,7; ДНЗ №№ 7,14,19; 23
4) «Електронні проекти»:
Сергієнка Данила, учня 9 класу ЗШ №1; Ковміра Івана, учня 10 класу НВК №4; Фокасія Миколу, учня 10 класу ЗШ №5; Сльоту Альону, ученицю 10 класу ЗШ №5; Пилипенко Дар’ю, ученицю 9А класу ЗШ №5; Цимбалюк Аліну, ученицю 10 класу ЗШ №10.


Методист з ОП, БЖД
ММК управління освіти О. Дуров

]]>
Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=3930 Wed, 15 Nov 2017 06:20:00 GMT
<![CDATA[Тиждень безпеки життєдіяльності у ЦДЮТ]]> На виконання наказу управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради від 15.08.2017 року № 247 «Про проведення Тижнів безпеки життєдіяльності в закладах освіти міста у 2017/2018 навчальному році» та з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з вихованцями ЦДЮТ щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання поважного ставлення до безпеки людини, профілактики дитячого травматизму й популяризації знань правил безпеки життєдіяльності, здорового способу життя серед учнівської молоді, з 6 по 10 листопада 2017 року у Центрі дитячої та юнацької творчості проведено Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Сірників не чіпай – вогонь не закликай!». Керівники гуртків організували і провели цікаві і різноманітні заходи на протипожежну тематику.
Кращим було визнано виховний захід, проведений у групі 2 року навчання гуртка народного танцю «Віночок» (керівник Панова Оксана Миколаївна) – рольову гру «Квітка вогню».


Адміністрація ЦДЮТ

]]>
Позашкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3929 Tue, 21 Nov 2017 06:20:11 GMT
<![CDATA[«Сірники не чіпай – вогонь не закликай! в ДНЗ (я/с) № 12]]>

З 6 по 10 листопада 2017 року в дошкільному закладі № 12 «Горобинка» пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Сірники не чіпай – вогонь не закликай!».
Проведення Тижня пожежної безпеки є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку, тощо, збереження та зміцнення здоров'я, формування здорового способу життя дошкільнят; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час пожежі.


Педагогами нашого дошкільного навчального закладу проведено низку тренінгів та занять, рухливих, рольових та дидактичних ігор, бесід, під час яких діти ознайомились із правилами пожежної безпеки.

d12-tpb-01.jpg (68.52 Kb)d12-tpb-02.jpg (119.28 Kb)d12-tpb-03.jpg (189.7 Kb)d12-tpb-04.jpg (171.86 Kb)d12-tpb-05.jpg (174.91 Kb)d12-tpb-06.jpg (163.3 Kb)d12-tpb-07.jpg (164.86 Kb)d12-tpb-08.jpg (173.26 Kb)d12-tpb-09.jpg (173.15 Kb)d12-tpb-10.jpg (65.38 Kb)d12-tpb-11.jpg (71.89 Kb)d12-tpb-12.jpg (16 Kb)d12-tpb-13.jpg (23.12 Kb)d12-tpb-14.jpg (26.44 Kb)d12-tpb-15.jpg (20.94 Kb)d12-tpb-16.jpg (82.26 Kb)d12-tpb-17.jpg (117.34 Kb)d12-tpb-18.jpg (113.06 Kb)d12-tpb-19.png (98.08 Kb)


Вихователь-методист ДНЗ № 12
Л.Тарасенко

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3928 Tue, 21 Nov 2017 06:12:32 GMT
<![CDATA[ЦВПВ інформує: «Знаємо правила дорожнього руху?»]]>

З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму, серед учасників навчально-виховного процесу Центру військово-патріотичного виховання, з вихованцями гуртка «Декоративно-прикладне мистецтво «Веселка», керівник Шикер Валентина Миколаївна провела пізнавальний КВК «Знаємо правила дорожнього руху». Діти досить активно брали участь у грі: пояснювали значення кожного дорожнього знаку, які повинен знати кожен пішохід та які вони зустрічають щодня на своєму шляху від школи додому; розглянули деякі ситуації, які найчастіше трапляються з пішоходами на дорозі, а також продемострували свої навики правильного переходу проїжджої частини тощо.


cv-shiker-pdr-2.jpg (80.14 Kb)
cv-shiker-pdr-3.jpg (75.64 Kb)cv-shiker-pdr-4.jpg (78.96 Kb)cv-shiker-pdr-5.jpg (77.81 Kb)cv-shiker-pdr-6.jpg (76.54 Kb)

Тож, сподіваємось, що такі виховні заходи, спрямовані на попередження дитячого травматизму, принесуть дітям максимум користі для їх безпечного життя та здоров’я.


Адміністрація ЦВПВ

]]>
Позашкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3927 Mon, 20 Nov 2017 14:12:45 GMT
<![CDATA[Осінні свята в ДНЗ «Школа Монтессорі»]]>

Справжнє казкове перетворення відбулося в дошкільному навчальному закладі «Школа Монтессорі», під час проведення осінніх свят. Кожна група прийняла до себе на гостини безліч батьків,друзів і перенесла їх у світ Чарівної Осені.


dshm-osinni-svyata-8.png (423.77 Kb)dshm-osinni-svyata-1.png (395.23 Kb)dshm-osinni-svyata-2.png (378.23 Kb)dshm-osinni-svyata-3.png (390.54 Kb)dshm-osinni-svyata-4.png (386.51 Kb)dshm-osinni-svyata-5.png (404.99 Kb)dshm-osinni-svyata-6.png (420.33 Kb)


Адміністрація ДНЗ «Школа Монтессорі»

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3926 Mon, 20 Nov 2017 14:04:21 GMT
<![CDATA[Психолого – педагогічний семінар на тему: «Розвиток комунікативних навичок педагогів» ]]>

В рамках Тижня психології в дошкільному навчальному закладі №21 «Казка» пройшов психолого – педагогічний семінар на тему: «Розвиток комунікативних навичок педагогів». Метою семінару було ознайомлення та оволодіння педагогами прийомами ефективного спілкування через ігрові методи навчання. Педагоги мали змогу відпрацювати навички розуміння себе та інших в процесі спілкування і розвинути свої творчі здібності.


d21-tizh-psih-1.png (425.35 Kb)d21-tizh-psih-2.png (401.86 Kb)d21-tizh-psih-3.png (419.99 Kb)d21-tizh-psih-4.png (410.17 Kb)d21-tizh-psih-5.png (414.66 Kb)


Практичний психолог ДНЗ №21
Томіна Д.В.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3925 Mon, 20 Nov 2017 13:47:49 GMT
<![CDATA[Колективне малювання долоньками та пальчиками «Листопад»]]>

Вітер дерева колише,
осінню казочку пише.
З дерев листочки зриває,
ними землю вкриває.

У вівторок 14листопада 2017 року в ДНЗ №3 «Зайчик» з дітьми старшої групи №3 вихователем Кулик Наталією Іванівною було проведено заняття з нетрадиційної техніки малювання, а саме - колективне малювання долоньками та пальчиками «Листопад».


Використання нетрадиційних технік малювання дає можливість розвивати у малюків художнє, а не шаблонне мислення.
Метою заняття було: познайомити дітей із пейзажним жанром живопису та продовжувати вчити вихованців спілкуватися з приводу творів мистецтва, впізнавати та називати знайомі натюрморти.
На початку заняття діти пограли в гру «Що нам осінь принесла?».

d3-kulik-4.png (323.88 Kb)

Розглянули картину І.Левітана «Золота Осінь» та провели бесіду за нею.

d3-kulik-1.png (305.33 Kb)

Малювання незвичайними оригінальними техніками дозволяє дітям відчути незабутні позитивні емоції. Вихованці старшої групи з великим задоволенням та натхненням виконували роботу. Під час виконання роботи вони показали своє вміння працювати в колективі, допомагати один одному, домовлятися між собою та вміння раціонально використовувати все полотно.

d3-kulik-2.png (406.12 Kb)

Колективна творчість дозволила дітям відчути себе частиною команди, побачити свою значимість і важливість, влитися в колектив.


Адміністрація ДНЗ(я/с)№3

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3924 Mon, 20 Nov 2017 13:41:30 GMT
<![CDATA[Результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії]]>

19 листопада 2017 року на базі СЗШ № 3 проведено ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, у якій взяли участь 81 учень 8-11 класів загальноосвітніх шкіл міста.

За рішенням журі, переможцями ІІ етапу олімпіади з історії стали такі учні:8 клас

І місце – Прокопенко Анастасія (НВК№4);
ІІ місце – Вільченко Анастасія (НВК № 4), Савенко Володимир (ЗШ № 1);
ІІІ місце – Зябрєв Валентин (ЗШ № 2).

9 клас

І місце – Вовк Дар’я (СЗШ № 7);
ІІ місце – Бабенко Ілля (НВК № 4), Хлівна Катерина (СЗШ № 3);
ІІІ місце – Закревська Анна (ЗШ№5), Турчин Софія (СЗШ № 7).

10 клас

І місце – Довженко Дарина(ЗШ № 5 );
ІІ місце –Сербіна Єлизавета (НВК № 4);
ІІІ місце – Перловський Ігор (СЗШ № 7), Краснобаб Поліна (ЗШ № 1).

11 клас

І місце – Кожемяка Ярослав (СЗШ № 7);
ІІ місце –Єременко Влада (НВК№4);
ІІІ місце – Гуранда Павло (НВК№4), Гуранда Олексій (НВК№4), Фокасій Микола (ЗШ № 5).

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів під час обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади юних істориків!


Оргкомітет олімпіади

ois.png (34.31 Kb)
]]>
Новини, Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=3923 Mon, 20 Nov 2017 13:29:38 GMT
<![CDATA[Семінар «Через систему цінностей до гармонійного розвитку особистості»]]> 15 листопада 2017 року на базіСЗШ №7 відбувся семінар заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, методистів ПНЗ на тему «Через систему цінностей до гармонійного розвитку особистості».
Програма семінару
Відкрила семінар директор школи Колесник А.Л., яка ознайомила присутніх з темою та її актуальністю в сучасній школі. Методист з виховної роботи міського методичного кабінету Апанасенко Т.Л. познайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо виховання особистості на основі національно-патріотичних цінностей. Заступники директорів ЗШ№1 Панаріна Н.С. та ЗШ№2 Крилова О.І. поділилися досвідом роботи з проблеми семінару.


Практичний психолог Ткаченко М.В. та соціальний педагог Драч О.К., використовуючи методику початку ранків учнів-першокласників за пілотним проектом, організували ранкову зустріч «Гармонія в нас», під час якої учасники семінару познайомилися та висловили свої життєві пріоритети.

s7-seminar-zdvr-01.jpg (74.7 Kb)
s7-seminar-zdvr-02.jpg (78.52 Kb)s7-seminar-zdvr-03.jpg (74.12 Kb)

Заступник директора з виховної роботи Аблаєва С.М. презентувала досвід роботи виховної служби з проблеми формування системи цінностей учнів школи. Метою виступу Світлани Миколаївни стало ознайомлення учасників з виховною системою роботи школи з питань розвитку життєтворчості особистості, обговорення та відпрацювання дій учасників навчально-виховного процесу щодо виконання нормативної бази з питань виховної роботи у контексті виховної системи школи, підвищення рівня знань з питань методичної роботи заступників директорів з виховної роботи.

Найбільше позитивних та яскравих вражень учасники семінару отримали під час проходження квест-пригоди «Візьми! Тримай! Лови день! Думай наперед!». Педагог-організатор Полтавець А.М. ознайомила з методикою проведення квест-гри. Всі гості були розподілені на чотири команди, які пройшли чотири квест-станції. Кожна група виконувала завдання, в основу яких було покладено такі життєві цінності як патріотизм, працьовитість, свобода та здоров’я.

s7-seminar-zdvr-04.jpg (75.64 Kb)s7-seminar-zdvr-05.jpg (74.97 Kb)s7-seminar-zdvr-06.jpg (60.06 Kb)s7-seminar-zdvr-07.jpg (68.02 Kb)s7-seminar-zdvr-08.jpg (64.46 Kb)s7-seminar-zdvr-09.jpg (76.25 Kb)s7-seminar-zdvr-10.jpg (.76 Kb)s7-seminar-zdvr-11.jpg (61.44 Kb)s7-seminar-zdvr-12.jpg (63.84 Kb)s7-seminar-zdvr-13.jpg (61.38 Kb)s7-seminar-zdvr-15.jpg (90.03 Kb)

Учні школи також поділилися своїми цінностями з гостями і презентували мюзикл «Кіт в кедах».
Підводячи підсумки проведення семінару, учасники високо оцінили творчий нестандартний підхід педагогічного колективу до його проведення та розкриття різноманітних форм та видів виховної роботи.

s7-seminar-zdvr-14.jpg (101.05 Kb)

Управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради висловлює подяку директору Колесник А.Л. та творчому колективу СЗШ №7 за якісну підготовку семінару та створення теплої та продуктивної атмосфери.

Адміністрація СЗШ№7,
Т.Апанасенко, методист

]]>
Методичний кабінет, Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3922 Mon, 20 Nov 2017 13:13:08 GMT
<![CDATA[Олімпіада з математики]]>

18 листопада на базі НВК № 4 відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з математики.

У олімпіаді взяли участь 121 учень 6-11 класів загальноосвітніх шкіл міста. За рішенням журі переможцями ІІ етапу олімпіади з математики стали такі учні:


6 клас

І місце – Самуйлова Олександра (СЗШ № 3)
ІІ місце – Батаран Софія (СЗШ № 3), Хінцицька Міла (ЗШ № 10);
ІІІ місце – Рітченко Ігор (ЗШ № 10), Пєніна Альона (ЗШ №5).

7 клас

І місце – Дубовик Микита (НВК № 4 )
ІІ місце – Сербін Артем (ЗШ № 8), Пелюховська Анастасія (СЗШ № 3 );
ІІІ місце – Щербакова Тетяна (СЗШ № 7), Смоляр Влада (СЗШ № 7), Бережний Ярослав (СЗШ №3).

8 клас
І місце – Кузнєцов Олексій (ЗШ № 10);
ІІ місце –Кулак Владислав (СЗШ № 7);
ІІІ місце –Штивола Михайло ( ЗШ № 10).

9 клас

І місце – Безсмольна Дарина (ЗШ № 2);
ІІ місце – Авраменко Леон (СЗШ № 7), Гура Альона (ЗШ № 5);
ІІІ місце –Турчин Софія (СЗШ № 7), Коломієць Микола (ЗШ № 2),Немазана Єлизавета (ЗШ № 5).

10 клас

І місце – Каспрова Ярослава (НВК № 4 );
ІІ місце – Боровська Анна (ЗШ № 5), Осадча Наталія (СЗШ № 7);
ІІІ місце – Сергієнко Владислав (СЗШ №7).

11 клас

І місце – Добровольська Альона (ЗШ № 5);
ІІ місце – Кухар Єгор (СЗШ № 7).

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів під час обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики!


Оргкомітет олімпіади

]]>
Новини, Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=3921 Mon, 20 Nov 2017 12:57:13 GMT
<![CDATA[Осінні ранки в ДНЗ(я/с)№3 «Зайчик»]]>

З 06.11.2017 року по 09.11.2017 року в ДНЗ (я/с)№3 лунали мелодії осінніх ранків та веселий сміх малечі. До вихованців завітала справжня красуня Осінь, щоб разом із дітлахами порадіти багатому врожаю та поділитися гарним настроєм.
Осінні свята пройшли весело, емоційно, жваво. Малята зустрілися із казковими героями та могли самостійно взяти участь у порятунку Осені від лиха.
Сценарії ранків були складені так, щоб жодна дитина не залишилася на святі без уваги. Мету було досягнуто – маленькі вихованці та їх батьки отримали величезне задоволення від ранків та заряд бадьорості до наступних свят.


d3-osinni-ranki-01.png (360.09 Kb)d3-osinni-ranki-02.png (314.73 Kb)d3-osinni-ranki-03.png (411.2 Kb)d3-osinni-ranki-04.png (390.58 Kb)d3-osinni-ranki-05.png (330.67 Kb)d3-osinni-ranki-06.png (389.62 Kb)d3-osinni-ranki-07.png (388.4 Kb)d3-osinni-ranki-08.png (369.31 Kb)d3-osinni-ranki-09.png (308.56 Kb)d3-osinni-ranki-10.png (393.31 Kb)d3-osinni-ranki-11.png (356.15 Kb)d3-osinni-ranki-12.png (350.96 Kb)d3-osinni-ranki-13.png (326.56 Kb)


Адміністрація ДНЗ (я/с)№3.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3920 Mon, 20 Nov 2017 08:09:56 GMT
<![CDATA[Фінансовий звіт за 9 місяців 2017 р.]]> finansovii-zvit-za-9-misyaciv.rar ]]> Нормативно-правова база http://svitlosvit.com.ua?id=3919 Mon, 20 Nov 2017 08:01:45 GMT <![CDATA[Тиждень безпеки життєдіяльності в ДНЗ №19]]> З 06 по 10 листопада 2017 року в дошкільному навчальному закладі №19 пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності на тему: «Сірники не чіпай – вогонь не закликай!». У кожній віковій групі для роботи з дітьми та батьками є необхідний демонстраційний матеріал, методична та художня література з питань пожежної безпеки. В садочку оформлений куточок протипожежної безпеки.
06.11.17 р. вихователь групи раннього віку Тригубова Т.С. провела з дітьми розгляд іграшкової пожежної машини. Під час розгляду дала малюкам елементарні знання про працю пожежників, небезпеку від ігор з вогнем.


Вихователь старшої групи № 1 Карпова Т.І. провела з дошкільниками спостереження куточку протипожежної безпеки. Під час розгляду пожежного щита познайомила дошкільників з протипожежним інвентарем та його призначенням, закріпила правила поводження при виникненні пожежі.

07.11.16 р. під час проведення заняття з малювання з дітьми старшої групи № 3 на тему: «Пожежа в лісі», вихователь Алексєєва А.В. дала дітям знання про причини виникнення пожежі, формувала знання про те, що сірники в жодному випадку не повинні слугувати іграшкою

08.11 з дітьми середньої групи № 1 вихователь Склярова О.О. провела заняття на тему: «Пожежна машина». Закріпила та розширила знання дітей про правила пожежної безпеки, про засоби гасіння пожежі, будову пожежної машини; дала дітям уявлення про користь і шкоду вогню.

08.11 вихователь старшої групи №2 Боровська О.В. з метою активізувати знання дітей про причини виникнення пожежі, способи гасіння пожеж; закріпити вміння викликати рятувальників по телефону в разі потреби організувала та провела сюжетно-рольову гру «Ми пожежники» та рухливу гру «Хто швидше загасить пожежу»

09.11 з дітьми середньої групи № 3 було проведене протипожежне об’єктове тренування «Мої дії в разі небезпеки». Вихователь Головіна Ж.В. закріпила з дітьми

09.11 під час проведення нетрадиційного заняття з малювання з дітьми молодшої групи № 3 на тему: «Небезпечні сірники», вихователь Середенко Л.О. вчила дітей малювати пальчиком та методом роздмухування фарби; підбирати кольори, поглибила знання про користь і небезпеку вогню.

10.11 вихователь середньої групи № 2 Сльота С.А. під час інтегрованого заняття на тему: «Сірничок маленькій – вогонь великий» розширила знання дітей про значення сірників в житті людини,про шкоду при необережному поводженні з вогнем.Адміністрація ДНЗ №19

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3918 Mon, 20 Nov 2017 07:38:36 GMT
<![CDATA[Тиждень знань безпеки життєдіяльності в ДНЗ №7]]>

Відповідно до наказу управління освіти, Умов про проведення Тижнів та наказу завідувача дошкільним навчальним закладом №7 в період з 6 листопада по 10 листопада 2017 року був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: "Сірники не чіпай – вогонь не закликай". Була затверджена робоча комісія по проведенню тижня, яка склала план-графік, план-сітку, забезпечила проведення Тижня безпеки життєдіяльності в зазначений термін та відповідно до Умов, організувала роботу по роз’ясненню питань безпеки життєдіяльності серед вихованців та батьків.


В ході проведення Тижня педагогічний колектив підготував та провів для дошкільників різноманітні заходи: заняття, спостереження, бесіди, під час яких діти ознайомились із правилами поводження під час пожежі, вивчили найважливіші з них і навіть намалювали те, що запам’яталось; читання художніх творів, проведення рольових і дидактичних ігор, спортивних вправ, вікторини, естафети, моделювання ситуацій, спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя.Вихователь-методист ДНЗ №7
Соколова Т.І.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3917 Mon, 20 Nov 2017 07:29:42 GMT
<![CDATA[Тиждень знань пожежної безпеки в СЗШ №3]]>

Життя і здоров’я дітей є найвищими цінностями нашого суспільства. Навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.
Саме з метою навчання дітей правилам пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті, виховання в учнів розуміння тяжких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки, навчання діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях у cпеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 з 06 по 10 листопада був проведений тиждень знань пожежної безпеки на тему: «Сірники не чіпай – вогонь не закликай».


Сделано на Padlet

Адміністрація СЗШ №3

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3916 Mon, 20 Nov 2017 07:17:29 GMT
<![CDATA[Про освітньо-правовий проект «Університет юних правознавців»]]> pro-osvitno-pravovii-proekt.pdf ]]> Управління інформує http://svitlosvit.com.ua?id=3915 Mon, 20 Nov 2017 07:13:01 GMT <![CDATA[Результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури!]]>

18 листопада 2017 року на базі ЗШ № 10 проведено ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури, у якій взяли участь 43 учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста.

За рішенням журі, переможцями ІІ етапу олімпіади з російської мови та літератури стали такі учні:


9 клас

І місце – Рибачук Іван (СЗШ № 7);
ІІ місце – Бабенко Ілля (НВК № 4), Хлівна Катерина (СЗШ № 3);
ІІІ місце – Горбунова Єлизавета (НВК № 4), Турчин Софія (СЗШ № 7).

10 клас

І місце – Цимбалюк Аліна (ЗШ № 10);
ІІ місце – Осиченко Діана (СЗШ № 7), Сербіна Єлизавета (НВК № 4);
ІІІ місце – Чорна Єлизавета (СЗШ № 7), Панова Анна (ЗШ № 10).

11 клас

І місце – Кравченко Христина (ЗШ № 2);
ІІ місце –Дуженкова Катерина (СЗШ № 7);
ІІІ місце – Шевченко Дмитро-Руслан (СЗШ № 7), Тюріна Карина (ЗШ №2), Добровольська Альона (ЗШ № 5).

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів під час обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури!


Оргкомітет олімпіади

]]>
Новини, Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=3914 Mon, 20 Nov 2017 07:05:51 GMT
<![CDATA[Презентація Тижня безпеки "Сірники не чипай - вогонь не закликай!" (ДНЗ №5)]]> З 06.11.2017року по 10.11.2017року в дошкільному навчальному закладі №5 "Чайка" проведено Тиждень безпеки життєдіяльності на тему: "Сірники не чипай - вогонь не закликай!". Впродовж тижня в закладі було проведено: виставку дитячих малюнків; серія занять та бесід; розвага та моделювання ситуації. Вихователі всіх груп провели бесіди для батьків. З дітьми та працівниками було проведено навчальне тренування евакуація людей на випадок виникнення пожежі; вихователем-методистом було проведено лекцію на тему "Безпека дітей - співпраця з родиною". Всі педагоги закладу взяли активну участь у виконанні плану заходів, які проводилися під час Тижня безпеки життєдіяльності на тему:"Сірники не чипай - вогонь не закликай!"


Вихователь-методист Кузьменко Л.М.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3913 Thu, 16 Nov 2017 14:33:49 GMT
<![CDATA[Школа педагогічної майстерності]]>

15 листопада 2017 року на базі ДНЗ № 25 відбулось засідання Школи педагогічної майстерності з проблеми «Використання нетрадиційних технік з образотворчої діяльності в роботі дітьми дошкільного віку».
Тема першого засідання була «Нетрадиційні техніки зображувальної діяльності в дитячому садку».
На початку засідання керівник Школи педагогічної майстерності Рижкова Ірина Вікторівна висвітлила дане питання за допомогою презентації.m-shpd-01.jpg (69.35 Kb)
m-shpd-02.jpg (71.26 Kb)

Наступним етапом засідання було представлення зразків різних видів зображувальної діяльності. Рижкова І.В. представила зображення осіннього дерева виконаного в різних техніках.

m-shpd-03.jpg (69. Kb)m-shpd-04.jpg (58. Kb)m-shpd-05.jpg (65.61 Kb)

Під час практичної роботи учасники Школи педагогічної майстерності мали змогу самостійно виконати малюнок осіннього дерева, використовуючи різні техніки зображувальної діяльності (жатим папером, ватними паличками, штампуванням, виделкою, осіннім листям, видуванням тощо).

m-shpd-06.jpg (71.69 Kb)m-shpd-07.jpg (58.54 Kb)m-shpd-08.jpg (64.38 Kb)m-shpd-09.jpg (66.06 Kb)m-shpd-10.jpg (50.82 Kb)m-shpd-11.jpg (69.19 Kb)m-shpd-12.jpg (68.17 Kb)m-shpd-13.jpg (71.02 Kb)

Наприкінці учасники представляли свої роботи, висловлюючи власні враження та побажання.

m-shpd-14.jpg (69.5 Kb)m-shpd-15.jpg (56.22 Kb)m-shpd-16.jpg (55.24 Kb)


Заступник завідувача ММК
Л.Чіжова

]]>
Методичний кабінет, Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3912 Thu, 16 Nov 2017 14:05:51 GMT
<![CDATA[Про проведення ІІ етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика]]>

На виконання наказу начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 10.11.2017 року № 857 «Про проведення ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика», з метою піднесення престижу української мови серед учнівської молоді, виховання пошани до національної культури й традицій, любові до рідного краю 24 листопада 2017 року серед учнів 3-11 класів загальноосвітніх шкіл міста буде проведено ІІ етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.


Загалом конкурс передбачає чотири етапи:
І етап (шкільний) – проведено 9 листопада 2017 року у всіх загальноосвітніх школах міста;
ІІ етап (міський) – 24 листопада 2017 р. о 13.30 на базі СЗШ № 3;
ІІІ етап (обласний) – 9 грудня 2017 року в м. Кропивницькому;
IV етап (підсумковий) – у січні 2018 року.
Для належного проведення конкурсу при міському методичному кабінеті управління освіти створено організаційний комітет.
Завдання конкурсу дадуть учням змогу виявити не тільки певні знання, практичні навички, а й загальний кругозір, індивідуальні нахили, творчі здібності. Тематика творчих завдань буде спрямована на утвердження духовних цінностей, сімейних традицій, любові до рідного міста, бережливого ставлення до природи.


Завідувач ММК
О.Дурова

]]>
Новини, Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=3911 Thu, 16 Nov 2017 11:19:22 GMT
<![CDATA[Підсумки ІІ етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка]]>

На виконання наказу начальника управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА від 10.10.2017 р. № 790 «Про проведення І-ІІІ етапів VIІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2017/2018 навчальному році», наказу управління освіти від 12.10.2017 року № 352 «Про проведення І-ІІ етапів VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка у 2017/2018 навчальному році», з метою виявлення творчо обдарованої учнівської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвитку їх творчого потенціалу, виховання поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами, в загальноосвітніх школах міста в жовтні 2017 року проведено І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (далі – Конкурс). 10 листопада 2017 року на базі ММК проведено ІІ етап Конкурсу, у якому взяли участь учні 5-11 класів усіх загальноосвітніх шкіл міста.


Відповідно до наказу управління освіти від 13.11.2017 року № 386 «Про підсумки ІІ етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2017/2018 н. р.» визнано переможців ІІ етапу Конкурсу та нагороджено їх дипломами управління освіти:

І місце
Домбровська Вікторія, учениця 5 класу ЗШ № 10;
Сербін Артем, учень 7 класу ЗШ № 8;
Осадча Наталія, учениця 10 класу СЗШ № 7;
ІІ місце
Кисельова Дар`я, учениця 5 класу ЗШ № 5;
ІІІ місце
Ткаченко Катерина, учениця 7 класу СЗШ № 7;

Відзначено учасників ІІ етапу Конкурсу:
Головчанську Катерину, ученицю 5 класу ЗШ № 9;
Костіну Вікторію, ученицю 5 класу ЗШ № 9;
Астахову Тетяну, ученицю 5 класу ЗШ № 1;
Батарон Софію, ученицю 6 класу СЗШ № 3;
Спіріну Алісу, ученицю 6 класу СЗШ № 7;
Драненка Віталія, учня 6 класу ЗШ № 1;
Гончик Вероніку, ученицю 7 класу ЗШ № 10;
Омельченко Дар`ю, ученицю 7А класу СЗШ № 3;
Фесенко Ярославу, ученицю 7 класу НВК № 4;
Гаращенка Олега, учня 8 класу ЗШ № 2;
Дмитренко Аріану, ученицю 8 класу ЗШ № 10;
Каркачову Анастасію, ученицю 8 класу НВК № 4;
Швець Яну, ученицю 9 класу ЗШ № 1;
Боровську Анну, ученицю 10 класу ЗШ № 5;
Єременко Владиславу, ученицю 11 класу НВК № 4.


Методичний кабінет управління освіти дякує педагогам, які підготували учнів, та конкурсантам за активну участь у заході та бажає переможцям подальших успіхів у ІІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка.


Завідувач ММК
О.Дурова

]]>
Методичний кабінет, Новини http://svitlosvit.com.ua?id=3910 Thu, 16 Nov 2017 11:08:31 GMT
<![CDATA[ Засідання клубу «Психолог дошкілля»]]>

09.11.2017р. на базі методичного кабінету відбулося засідання клубу «Психолог дошкілля» з проблеми «Робота психолога дошкільного навчального закладу з дітьми з особливими освітніми потребами».
Беззаперечно, що кожна дитина - особлива. Але все ж є діти, про яких говорять «особливі» не для того, щоб підкреслити унікальність здібностей, а задля того, щоб відмітити ті особливі потреби, які відрізняють їх від інших дітей. Незалежно від стану здоров'я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, кожна людина має право на повноцінне життя, освіту, якість якої не відрізняється від якості освіти решти людей.
Оскільки розвиток та виховання дитини з особливими потребами потребує спеціальних знань про захворювання, його наслідки, потенційні можливості дитини, важливим є належна організація роботи команди фахівців у навчальному закладі.


Важливе значення для подальшої ефективної корекції та певних вад розвитку і подальшої соціалізації дитини має раннє виявлення та своєчасне звернення до фахівців. Практичний психолог дошкільного навчального закладу є саме тим спеціалістом, яким першим має звернути увагу на специфічні прояви у поведінці дитини, її пізнавальному, емоційно-вольовому та соціальному розвитку. Звичайно, практичний психолог та інші спеціалісти ДНЗ неспроможні ізольовано вирішити складні проблеми дитини чи її родини.
Саме тому під час засідання практичними психологами дошкільних навчальних закладів міста біли розглянуті такі питання: «Робота з дітьми дошкільного віку, що мають високий рівень агресивності» (Бондарук А., практичний психолог ДНЗ № 12), «Корекційно-розвивальні заняття для дітей з особливими освітніми потребами:основні завдання та напрямки роботи» (Томіна Д., практичний психолог ДНЗ № 21), та «Проблеми родинного виховання дітей з особливими освітніми потребами. Батьки та інклюзия.» (Руденко О., практичний психолог ДНЗ № 7).

m-psih-doshkillya-2.jpg (68.77 Kb)m-psih-doshkillya-3.jpg (60.65 Kb)m-psih-doshkillya-4.jpg (67.4 Kb)m-psih-doshkillya-5.jpg (54.68 Kb)m-psih-doshkillya-6.jpg (69.01 Kb)m-psih-doshkillya-7.jpg (63. Kb)m-psih-doshkillya-8.jpg (60.31 Kb)

Психологічний супровід інклюзивного навчання та виховання потребує планування, додаткової професійної підготовки, а також контактів з фахівцями, які можуть надати відповідну допомогу.
Психологічній супровід - це галузь і спосіб діяльності практичного психолога, які призначені для сприяння людині та суспільству у вирішенні широкого кола проблем, породжених життям людини в соціумі. Питання психологічного і соціального супроводу дітей знаходиться на перетині функцій багатьох спеціалістів, а тому не можуть бути віднесені до сфери професійної діяльності виключно одного фахівця.
Соціально-психологічна адаптація у різних дітей відбувається по-різному, відповідно до віку, типу вищої нервової діяльності, стану здоров'я, родинних взаємин, рівня розвитку у дитини ігрових навичок, її контактності, доброзичливості, емоційної залежності від матері тощо. Соціально-психологічна робота з «особливою дитиною» має спрямовуватися на досягнення головної мети - підготувати її до самостійного життя.

У розв'язанні цього завдання у системі освіти вирішальну роль відіграє, насамперед, психологічна служба закладу та педагоги. Зокрема, практичний психолог закладу сприяє розвиткові соціальних умінь дітей з особливими освітніми потребами, а також надає належну моральну підтримку сім'ям дітей, їхнім рідним і вихователям.

Методист методичного кабінету
Волощук Л.

]]>
Методичний кабінет, Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3909 Thu, 16 Nov 2017 06:00:00 GMT
<![CDATA[Міський семінар директорів шкіл і позашкільних закладів “Створення ситуації успіху як вагомого фактору у розвитку обдарованості учнів” ]]>

Великий успіх—це сума всіх маленьких кроків,
які ми робимо щодня

Ні для кого не секрет, що одним із найважливіших періодів становлення особистості є навчання в школі. Пережитий саме цього часу успіх може суттєво вплинути на подальший життєвий шлях учня. Почуття успіху змінює ставлення учня до навчання, тому створити умови для досягнення успіху школярів прагне колектив СШЗ №3 м.Світловодська у своєму навчальному закладі. Своїми методичними надбаннями з теми “Створення ситуації успіху як вагомого фактору у розвитку обдарованості учнів” й поділилися адміністрація та вчителі СЗШ №3 14 листопада 2017 року на міському семінарі директорів шкіл і позашкільних закладів.


s-3-seminar-08.jpg (42.05 Kb)

Меседж заходу усім присутнім надіслав ревізор, який детально проаналізував діяльність адміністрації школи, перевірив готовність навчального середовища до створення ситуації успіху і рекомендував СЗШ №3 для проведення семінару (таку нетрадиційну форму представлення візитівки школи підготувала вчитель української мови Швець О.О. та учениця 11 класу Павленко М.)

Успіх - це пусковий механізм подальшого творчого руху особистості, тому завдання учителів допомогти учневі зростати в успіху, дати відчути радість від подолання труднощів. Учасники семінару мали змогу на практиці переконатися у цьому, відвідавши наступні уроки:
інтегрований урок “Котячому роду нема переводу” у 3-Б класі (Бурбика Л.І.),
урок німецької мови “Meine Famille” у 6-А класі (Левашова О.М.),
урок англійської мови у 9-А класі“Illnesses and Their Treatment” (Пономаренко Я.А.), урок хімії “Якісні реакції на деякі йони” у 9-Б класі(Чернега Л.В.), урок із ароматом кави у 10 класі (Мельник І.П.)

Увазі учасників семінару було запропоновано рубрику «Бенчмаркенг стратегій», в якій директор школи Яблуновська І.О. окреслила ключові фактори, які сприяють створенню ситуації успіху. Усі присутні мали змоги взяти участь у вивченні стратегій і наочно переконатися в ефективному їх застосуванні в освітній системі певної країни.

s-3-seminar-07.jpg (34.89 Kb)

Локації з впровадження кращих практик у роботу підготували: учитель біології Чернега С.М., учитель англійської мови Денчик О.О., учитель української мови Чумак О.В., учитель математики Пазаненко Н.І., учитель англійської мови Кузьменко А.П., заступник директора з виховної роботи Криницька Н.В.

s3-seminar-12.jpg (37.14 Kb)s-3-seminar-06.jpg (40.85 Kb)s-3-seminar-02.jpg (44.05 Kb)

Відомо, що 1440 хвилин на добу—це багатство, яким нас обдарував прийдешній день, тому дуже важливо розподілити цей час правильно. Як це втілити у життя продемонструвала заступник директора з навчально-виховної роботи Лук'янчикова В. В. у методичному практикумі з ефективного тайм-менеджменту “Проти годинникової стрілки”.

s-3-seminar-10.jpg (36.34 Kb)s-3-seminar-05.jpg (37.13 Kb)
s-3-seminar-03.jpg (41.9 Kb)s-3-seminar-04.jpg (35.43 Kb)

Підсумок семінару підвела завідувач методичного кабінету управління освіти Світловодського міськвиконкому Дурова О.В. Зазначивши, що використання в навчально-виховному вчителями педагогіки успіху, спрямованої на створення умов для успіху та розвитку особистості учня, надасть можливості кожному вихованцю відчути радість досягнення успіху, усвідомити свої здібності та віру у власні сили. Успіх схожий на пазл, і ми сподіваємося, що присутні змогли віднайти усі складові й побачили загальну картину створення ситуації успіху в конкретному навчальному закладі.

s-3-seminar-09.jpg (46.24 Kb)
s-3-seminar-01.jpg (36.7 Kb)s-3-seminar-11.jpg (46.52 Kb)


Адміністрація СЗШ №3

]]>
Методичний кабінет, Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3908 Thu, 16 Nov 2017 06:18:30 GMT
<![CDATA[Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Сірник не чіпай – вогонь не закликай! » в ЗШ № 5]]>

У ЗШ № 5 з 6 листопада по 10 листопада 2017 року був проведений Тиждень знань правил безпеки життєдіяльності. Тиждень проводився відповідно до діючого Положення про проведення тижнів. До проведення тижня були залучені всі учні школи, класоводи та класні керівники 1-х -11-х класів, медична сестра, вчитель ОБЖ, бібліотекар, педагог-організатор. Тиждень був насичений різноманітними за своєю формою та змістом заходами. Особливо вдало пройшли такі з них:


На високому рівні пройшла виховна година для учнів 1-Б класу, проведена класоводом Криворучко О. О., на тему «Не жартуй з вогнем!», де вчитель використала багато різноманітних методів та прийомів. Та родзинкою уроку стали маленькі подарунки для кожного учня у вигляді пам’ятки.

Творчо та креативно до організації заходу у 4-Б класів підійшла Шаповал Т.Д. Справжнє театральне дійство з головними героями влаштували діти під назвою авторської казки «Як Пані Пожежа собі друзів шукала?»

Класним керівником 5-А класу Хоменко Н.О. було проведено для учнів бесіду за твором Грицька Бойка «Сірничок», на якій діти активно співпрацювали з вчителем та виконували елементи театралізованого дійства

Із зацікавленням та справжньою активністю працювали учні 7-А та 7-Б класів під час вікторини «Вогонь – друг чи ворог», яку провела Тодосієнко Ю.С.

У жвавій та доброзичливій атмосфері пройшла бесіда учнів 6-А класу на тему «Лісова пожежа. Хто винен?», яку провела Копійка Н.В.

Сподобалось учням творче завдання від Чоботарьової Т.В., яка запропонувала дітям створити електронну версію стенду, де містилася б інформація для дітей про обов’язкове знання правил протипожежної безпеки.

Було проведено конкурс кросвордів, пам’яток, повчальних коміксів, буклетів та рефератів на пожежну тематику.
Активну участь діти брали у конкурсі малюнків та плакатів.
Загалом усі заходи були проведені на достатньому рівні. Комісія по проведенню Тижня проаналізувала всю роботу, визначила кращі роботи за різними номінаціями. Найкращі роботи учасників відзначені у наказі по школі, а переможці нагороджені подяками та грамотами.

z5-tbzh-20.png (137.81 Kb)z5-tbzh-01.png (159.58 Kb)z5-tbzh-02.png (154.7 Kb)z5-tbzh-03.png (135.88 Kb)z5-tbzh-04.png (132.76 Kb)z5-tbzh-05.png (138.87 Kb)z5-tbzh-06.png (158.27 Kb)z5-tbzh-07.png (128.16 Kb)z5-tbzh-08.png (108.13 Kb)z5-tbzh-09.jpg (46.19 Kb)z5-tbzh-10.jpg (61.79 Kb)z5-tbzh-11.jpg (65.21 Kb)z5-tbzh-12.jpg (60.83 Kb)z5-tbzh-13.jpg (54.13 Kb)z5-tbzh-14.jpg (58.82 Kb)z5-tbzh-16.jpg (46.75 Kb)z5-tbzh-17.jpg (60.21 Kb)z5-tbzh-18.jpg (50.12 Kb)z5-tbzh-19.jpg (.39 Kb)


Адміністрація ЗШ №5

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3907 Wed, 15 Nov 2017 14:29:27 GMT
<![CDATA[Тиждень української мови та писемності в ДНЗ №7]]>

Ти, рідна мово,
Чиста, як роса,
Цілюща й невичерпна, як криниця.
Святине наша, гордість і краса,
Ти – розуму народного скарбниця!

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора-Літописця та відзначає День української писемності та мови.
Цій даті був присвячений Тиждень української мови «Говоріть українською», що проходив з 6 по 10 листопада 2017 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) №7 комбінованого типу "Журавлик".
На протязі тижня були проведені тематичні дні: "День українського фольклору", "Авторські та народні казки", "День поезії", "Українські письменники дітям", "Поезія Кіровоградщини та Світловодщини".


Вихователі під час тематичних занять «Мова рідна - слово рідне», «Подорож Україною», «Люди, які прославили Україну», «Тарас Шевченко», «Мова калинова», «Я-українець, моя рідна мова – українська»; екскурсія до бібліотеки; літературна вікторина «На галявині казок», «З якого твору уривок», збагачували знання дітей про поетів, письменників, про їх твори; виховували любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова. А на музичних заняттях лунала в записах та співах українська пісня.
Всі ці заходи допомогли дітям пізнати свою рідну мову, сприяли появі у дітей бажання до спілкування рідною українською мовою.

d7-den-pisemnnosti-2.png (415.24 Kb)d7-den-pisemnnosti-3.png (429.86 Kb)d7-den-pisemnnosti-4.png (423.97 Kb)d7-den-pisemnnosti-5.png (372. Kb)d7-den-pisemnnosti-6.png (378.12 Kb)d7-den-pisemnnosti-7.png (367.27 Kb)d7-den-pisemnnosti-8.png (387.63 Kb)d7-den-pisemnnosti-9.png (413.85 Kb)d7-den-pisemnnosti-10.png (419.66 Kb)d7-den-pisemnnosti-11.png (373.41 Kb)d7-den-pisemnnosti-12.png (373.53 Kb)


Вихователь-методист ДНЗ №7
Соколова Т.І.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3906 Wed, 15 Nov 2017 14:12:56 GMT
<![CDATA[Про проведення Всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій «Іtalent»]]> Умови проведення заходу розміщенні на сайті Українського державного центру позашкільної освіти http://udcpo.com.ua/
Лист Міністерства освіти і науки України від 08 листопада 2017 року №3-912 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій «ITalent» та лист управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 10.11.2017 року № 01-12/892/1-42 «Про участь у Всеукраїнському конкурсі» konkurs-italent.pdf ]]>
Управління інформує http://svitlosvit.com.ua?id=3905 Wed, 15 Nov 2017 13:43:38 GMT
<![CDATA[Вікторина «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває» у ДНЗ № 15]]>

З 6 по 10 листопада 2017 року в дошкільному закладі №15 пройшов Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Сірники не чіпай –вогонь не закликай!». Вихователь Багацька Ж.М. підготувала та провела для старших дошкільників вікторину на тему: «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває» вході якої діти закріпили знання первинних засобів пожежогасіння, правила поведінки в довкілля та під час пожежі, вміння правильно викликати рятувальників.


Під час дидактичної гри «Безпечно – небезпечно» визначали предмети, які можуть призвести до пожежі.

d15-tbzh-2.png (350.33 Kb)d15-tbzh-3.png (370.15 Kb)
В рухливій грі «Хто швидше впорається» діти змагалися чия команда швидше наповнить відра водою.
d15-tbzh-4.png (404.89 Kb)d15-tbzh-5.png (365.86 Kb)d15-tbzh-6.png (394.8 Kb)


Адміністрація ДНЗ №15

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3904 Wed, 15 Nov 2017 13:01:24 GMT
<![CDATA[День української писемності та мови в ЗШ №2]]>

9 листопада у День української писемності та мови відбулися традиційні заходи в загальноосвітній школі №2.
Учні 5-11 класів підготували виставку газет. У них знайшли своє відображення цікаві факти про розвиток писемності. Цього року у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності взяли участь учителі та учні 9-х класів.
Покращити рівень своїх знань з української мови школярі мали можливість під час проведення відеолекторію «Говорити українською – це модно». (Ознайомлення з експрес-уроками О. Авраменка)


z2-den-pisemnnosti-1.jpg (76.77 Kb)z2-den-pisemnnosti-2.jpg (77.88 Kb)z2-den-pisemnnosti-3.jpg (59.36 Kb)


Голова ШМО Сидоренко І.В.

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3903 Wed, 15 Nov 2017 12:49:15 GMT
<![CDATA[Тиждень знань безпеки життєдіяльності в ЗШ №9]]>

З 06.11.17р. по 10.11.17р. в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №9 пройшов тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Сірники не чіпай – вогонь не закликай!», під час якого відбулися виховні години, бесіди, години спілкування, вікторини, тренінги, усні журнали, конкурс малюнків та буклетів, практичні заняття з надання першої долікарської допомоги.
9 листопада учні та працівники школи взяли участь в навчальній евакуації з приміщення.
Завершився Тиждень виступом шкільної агітбригади юних пожежних на тему: «Запобігти, врятувати, допомогти!»


z9-tbzh-2.jpg (74.23 Kb)z9-tbzh-4.jpg (67.6 Kb)z9-tbzh-5.jpg (62.68 Kb)z9-tbzh-6.jpg (74.72 Kb)


Адміністрація ЗШ №9

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=3902 Wed, 15 Nov 2017 12:43:16 GMT