<![CDATA[Управління освіти Світловодського виконкому]]> ru <![CDATA[Інформаційні матеріали про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини]]> 1-9-486.docx ]]> Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=4976 Fri, 17 Aug 2018 06:07:10 GMT <![CDATA[Методичні рекомендації для проведення Першого уроку в 2018/2019 навчальному році]]> 1-urok-mr.png (132.51 Kb)

ydk-2018-37.pdf ]]>
Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=4975 Fri, 17 Aug 2018 05:56:22 GMT
<![CDATA[Профілактика шкільної дезадаптації майбутніх першокласників]]> Що включає в себе психологічна готовність до навчання в школі?

Важливим є те, що майбутній школяр «починається» з позитивного ставлення до школи, бажання вчитися, прагнення до здобуття знань. Величезну роль у прояві такого ставлення відіграють правильне уявлення дітей про навчальну працю та шкільне життя. Вони допомагають збагнути дітям всю серйозність навчальної діяльності та відповідально ставитися до учнівських обов’язків. Батькам треба пам’ятати це, щоб роботу в цьому напрямку будувати на перспективі радісного очікування дня, коли малюк стане школярем: постійно переконувати, що навчання в школі – це серйозна праця, унаслідок чого дитина дізнаватиметься щось нове. Не варто залякувати труднощами, що можуть вплинути на навчання. Треба пам’ятати про те, що в школі часто буває робота не цікавою, але важливою, яку потрібно виконувати, слід привчати дитину підкорятися слову «треба». Варто формувати вміння доводити почату справу до кінця, переборювати труднощі, переживати задоволення від зробленого, не засмучуватися невдачею.


Прагнення йти до школи живиться передусім пізнавальною спрямованістю дошкільника, яка розвивається на основі властивої дітям допитливості і на кінець дошкільного дитинства набирає форм пізнавальної активності. Тому батьки повинні сприяти формуванню допитливості, здатності розділяти відоме й невідоме, переживати почуття задоволення від набутих знань, радості й захоплення від виконання інтелектуальних завдань.
Розумова готовність дітей до школи не зводиться тільки до оволодіння певною сумою знань про навколишнє. Важливий не тільки обсяг тих знань, які має дитина, скільки їх якість, ступінь усвідомленості, чіткість. Саме тому, важливо не вчити дитину читати, а розвивати мовлення, здатність розрізняти звуки, не вчити писати, а створювати умови для розвитку моторики, і особливо рухів руки і пальців.
Необхідно розвивати у дітей здібності слухати, розуміти зміст прочитаного, вміння переказувати, проводити зорове зіставлення. Розумова готовність визначається як умінням дошкільника розв’язувати прості задачі, робити звуковий аналіз слова або зв’язно розповідати про зображення на картинці, так і тим, якою мірою доступні операції аналізу, синтезу, порівняння, класифікації.
Є діти, які не досягають такого рівня розумового розвитку, за якого вони можуть успішно включитися в навчальний процес, зазнають у першому класі значних труднощів, навіть в умовах незалежного індивідуально підходу до них. У таких випадках очевидна не готовність до навчання.
Необхідно, щоб дитина вміла слухати дорослого і сприймати його вказівки, керуватися ними під час занять, усвідомлювати необхідність запитати, якщо завдання не зрозуміле, оцінювати свою роботу. До початку навчання у школі майбутні першокласники мають оволодіти такими поняттями: «більше», «менше», «однаково», «стільки само», «короткий і довгий», «старший і молодший»; уміти порівняти найпростіші предмети.
Вольова готовність дітей до школи означає здатність керувати своєю поведінкою, довільно спрямовувати свою психічну діяльність. саме певним рівнем вольового розвитку маленького школяра обумовлюється його здатність зосереджуватися на виконанні шкільних завдань, скеровувати увагу на уроці, довільно запам’ятовувати й відтворювати матеріал. Формуванню у першокласників відповідальності за учнівські справи, сумлінного ставлення до своїх учнівських обов’язків сприяють розвинені батьками в період дошкільного дитинства мотиви елементарної обов’язковості правил поведінки та вимог дорослих. Тому важливим завданням у період підготовки дитини до школи має стати виховання у майбутніх школярів почуття відповідальності, самостійності, організованості, готовності трудитися; формування правильних моральних уявлень, готовності поділитися, поступитися, прийти на допомогу. Обізнаність із моральними нормами, які визначають людські взаємини, здатність дотримуватись правил поведінки в колективі – надійний компас для новачка в новому середовищі.
Одне з першочергових завдань сім’ї, у забезпеченні загальної готовності дитини до школи полягає у тому, щоб сприяти її нормальному фізичному розвитку, виробленню санітарно-гігієнічних навичок, умінь самообслуговування і побутової праці. Туди входить піклування батьків про нормальне харчування малюка, загартування організму, медичне обстеження.
Успішність навчання в школі багато в чому залежить від функціонального розвитку і стану здоров’я дитини. Дитячий організм сприйнятливий до негативних зовнішніх впливів через морфологічну та функціональну незавершеність усіх систем і органів.
Навантажень зазнає несформований опорно-руховий апарат, коли доводиться протягом тривалого часу утримувати статичну позу. Тому треба слідкувати, щоб у дитини не відбулося викривлення хребта. Слабко розвинені також дрібні м’язи кисті, тому в дітей часто втомлюється рука. Ступенем розвитку вищої нервової діяльності зумовлені незначна кількість уваги, недостатність внутрішнього гальмування, швидке зростання збудження, що зовні виявляється у зайвій рухливості та чисельних відволікань від діяльності, коли вона вимагає зосередження. Усе це необхідно враховувати дорослим, будуючи свою взаємодію з дитиною.
Підготовка до школи повинна полягати не тільки і не стільки в навчанні дитини спеціальних знань і вмінь, скільки в загальному розвитку її розумових здібностей і пізнавальних інтересів, у формування вміння спостерігати й узагальнювати явища і на основі цього робити певні висновки.

Поради для батьків майбутнього першокласника

• Не ставтеся до дитини як до маленької. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Робіть це м’яко: “Ти в нас уже дорослий, ми можемо тобі довірити помити посуд».
• Визначте загальні інтереси вашої сім’ї. Це може бути як спільний перегляд мультфільмів, так і розв’язання життєвих ситуацій, обговорення сімейних проблем.
• Залучайте до економічних справ родини. Поступово привчайте її порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті. Наприклад, дайте гроші на хліб і морозиво, коментуючи ціну на той і на той товар.
• Не сваріть, а тим паче не ображайте дитину в присутності сторонніх осіб. На скарги на дитину інших у її присутності скажіть: «Дякую, ми обов’язково поговоримо на цю тему».
• Навчіть дитину ділитися своїми проблемами, обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками та дорослими. Щиро цікавтеся думкою дитини – лише так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
• Намагайтеся якомога частіше говорити з дитиною, розвиток мовлення – це запорука успішного навчання.
• Відповідайте на кожне запитання дитини, лише так її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.
• Намагайтеся дивитися на світ очима вашої дитини, адже бачити світ очима іншого – основа взаєморозуміння.
• Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, скажіть: «Вийде обов’язково, потрібно лише ще раз спробувати. Якщо тобі буде потрібна моя допомога, я охоче тобі допоможу».
• Формуйте високий рівень домагань. І вірте, що ваша дитина зможе все, потрібно лише їй допомогти. Хваліть малюка словом, усмішкою, ласкою.
• Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Завжди пояснюйте причини своїх вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.
• Любіть дитину, знаходьте радість у спілкуванні з нею.
• Ваша повага до дитини – фундамент шанобливого ставлення дитини до вас у майбутньому.

1. Будь ласка, запам’ятайте, що основними психологічними причинами виникнення труднощів адаптаційного періоду є такі:
- недостатній досвід спілкування з дорослими і однолітками;
- недорозвиненість мовлення;
- надмірно емоційний характер спілкування з дитиною у сім’ї;
- несформованість звички виконувати вимоги дорослих та дотримуватися певних правил поведінки;
- побоювання, недовіра до школи внаслідок неправильної орієнтації з боку батьків.

2. Добре, якщо Ви зацікавите доньку чи сина школою, викличете бажання навчатися там. Для цього намагайтеся заздалегідь визначитися, яку саме школу відвідуватиме Ваша дитина. Під час прогулянок покажіть їй споруду школи. Розкажіть про життя учнів.
3. Дитині значно легше буде пристосуватися до умов школи, якщо в сім’ї вона оволодіє певними необхідними навичками самостійності:
- складати підручники, зошити та шкільне приладдя в портфель (бажано привчити дитину робити це заздалегідь, звечора);
- самостійно та охайно складати одяг для уроків фізичної культури;
- впорядковувати свій письмовий стіл та ігровий куточок;
- самостійно вести шкільний щоденник.

4. Важливо навчити дитину ввічливого спілкування з незнайомими людьми.
5. Значну увагу приділяйте розвитку мовлення дитини, зокрема діалогічного. Частіше розмовляйте з дітьми, обговорюйте побутові "проблеми”, привчайте висловлювати власну думку, міркування. Учіть правильно розгорнуто відповідати на поставлені запитання, а також правильно формулювати запитання до інших людей. Ширше використовуйте мовні ігри – їх Вас навчать самі діти, лише покажіть, що Ви хочете пограти з ними.
6. Будьте вимогливими до дитини.
7. Не виявляйте у присутності дитини своїх переживань щодо того, як їй буде у школі, сумнівів, чи доброю до неї буде перша вчителька, побоювань з приводу того, чи буде дитина успішною у навчанні. Навпаки, демонструйте радість з приводу майбутнього вступу дитини до школи, впевненість у тому, що на неї чекають доброзичливі вчителі, цікаві знання, приємні товариші.

Які ознаки успішної адаптації?
По-перше, це задоволеність дитини процесом навчання. Йому подобається в школі, він не випробовує невпевненості і страхів.
Друга ознака - наскільки легко дитина справляється з програмою. Необхідно підтримати її у важкий момент, не критикувати надмірно за повільність, а так само не порівнювати з іншими дітьми. Всі діти різні.
Якщо програма складна, та ще і припускає вивчення іноземної мови - уважно стежите, чи не є таке навантаження для дитини надмірним. Краще вчасно відкоректувати це, інакше почнуться проблеми із здоров'ям. Можливо, в іншому класі, з меншим навантаженням, дитина відчує себе комфортніше?
Дуже важливо на першому етапі вселити в школяра упевненість в успіх, не давати йому піддаватися смутку ("У мене ніщо не вийде!"), інакше боротися з апатією ви будете дуже довго.
Наступна ознака успішної адаптації - це ступінь самостійності дитини при виконанні ним учбових завдань, готовність вдатися до допомоги дорослого лише ПІСЛЯ спроб виконати завдання самому. Частенько батьки дуже старанно "допомагають" дитині, що викликає деколи протилежний ефект. Учень звикає до сумісного приготування уроків і не хоче робити це поодинці. Тут краще відразу позначити межі вашої допомоги і поступово зменшувати їх.
Але найважливішим, на наш погляд, ознакою того, що дитина повністю освоїлася в шкільному середовищі, є його задоволеність міжособовими відносинами – з однокласниками і вчителем.
Нерідко батьки лають дитину за те, що він пізно повертається з школи, що йому часто дзвонять друзі не "по справі", що дуже багато часу у нього йде на прогулянки. Проте добре б пам'ятати про те, що в цей період першокласник активно встановлює контакти, шукає своє місце в дитячому середовищі, вчиться співробітничати з іншими дітьми і приймати допомогу на свою адресу. Допоможіть йому в цій непростій справі! Від того, яку нішу займе ваше чадо при розподілі соціальних ролей, залежить весь період його навчання в школі. Пригадайте, як важко позбувся імідж "жаднюги" або "всезнайка", як багато проблем з'являється в підлітковому віці саме тому, що колись малюку не вдалося проявити себе належним чином.
Окремо необхідно сказати і про відносини з вчителем.
Перша вчителька - це важлива людина в житті всієї вашої сім'ї. Добре б відразу встановити з нею тісний контакт, прислухатися до її порад, пропонувати допомогу в організації свят і загальних справ – же будь-яка ваша участь в шкільному житті піде на користь вашій дитині. Ваш син або дочка матимуть мотив гордитися вами! Обов'язково погоджуйте вимоги, щоб дитина не постраждала від ваших розбіжностей з педагогом. Якщо вас не влаштовує (або просто незрозуміла) методика навчання, попросіть вчителя роз'яснити її особливості і переваги перед іншими способами навчання. Думаємо, що будь-який вчитель зробить це охоче, адже він зацікавлений бачити у вас в першу чергу помічників, а не критиків. Від вчителя залежить і то, який сусід по парті "дістанеться" вашій дитині. Це - важливий чинник успішної адаптації першокласника. Обов'язково поцікавтеся, які відносини складаються у дітей, що сидять разом. А може бути, це ваш нащадок заважає комусь на уроках? Не лякайтеся, діти ще не освоїли незвиклі норми поведінки, та і просидіти 30 хвилин, не відволікаючись, в цьому віці достатньо складно. Постарайтеся поговорити з вашим школярем про те, що уміння поважати іншого, коли той працює – дуже цінне уміння. Обов'язково хвалите його, якщо людина витримала подібне випробування з честю. Стимулюйте допомогу дітей один до одного, не заохочуйте позицію "моя хатина з краю", - хто знає, можливо, саме взаємовиручка і добре відношення між однокласниками допоможе вашій дитині у важкий момент.
Завжди пам’ятайте: самопочуття дитини та успішність її адаптації до школи значною мірою залежить від Вас, шановні батьки!


Методист психологічної служби
Л.Волощук

]]>
Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=4974 Thu, 16 Aug 2018 06:32:34 GMT
<![CDATA[Яблучний Спас завітав у «Джерельце» до нас]]>

14.08.2018 року вихователь закладу дошкільної освіти №18 "Джерельце", Шаповал Н. В. провела для дітей молодшого та старшого дошкільного віку розвагу на свіжому повітрі «Яблучний спас». Діти знають багато народних традицій, прикмет про Яблучний Спас. Діти залюбки грали в ігри розповідали вірші з наливними соковитими спасівськими яблуками.


Гра «Передай яблуко»
d18-spas-1.png (897.35 Kb)
Гра «Збери яблука»
d18-spas-2.png (854.77 Kb)
Гра «Помий яблука»
d18-spas-3.png (904.06 Kb)
Дослід «Плаває – тоне»
d18-spas-4.png (906.41 Kb)
Гра «Витягни яблука з води»
d18-spas-5.png (885.27 Kb)
Гра «Знайди яблука»
d18-spas-6.png (864.54 Kb)
Гра «Перенеси яблука»
d18-spas-7.png (881.76 Kb)
Наприкінці свята діти отримали позитивні емоції та яблучне частування з побажаннями щастя та здоров’я.
d18-spas-8.png (879.53 Kb)


Завідувач ДНЗ №18 "Джерельце"
Н. Рижик

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4973 Wed, 15 Aug 2018 13:22:36 GMT
<![CDATA[Про проведення вебінарів з навчання вчителів використанню програмного забезпечення mozaBook і системи mozaBeb]]> Вебінари проходитимуть з 13 серпня по 27 серпня 2018 року у вигляді щоденних лекцій з додатковими практичними завданнями. Початок о 15:00.
Деталі: https://edpro.com.ua/webinars

list-vebinari-edpro-2.pdf ]]>
Управління інформує http://svitlosvit.com.ua?id=4972 Fri, 10 Aug 2018 12:41:05 GMT
<![CDATA[Готуємося до серпневого форуму педагогічних працівників]]>

Відповідно до наказу управління освіти від 09.08.2018 року № 234 «Про проведення серпневого форуму педагогічних працівників у 2018 році», плану роботи управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради та міського методичного кабінету, з метою аналізу результатів освітнього процесу в закладах освіти міста за 2017/2018 навчальний рік та якісної підготовки до роботи у 2018/2019 навчальному році 29 серпня 2018 року на базі ЗШ № 2 відбудеться серпневий форум педагогічних працівників міста за таким планом:
1) 08.00-09.00 – методична естафета для керівників закладів освіти під гаслом «Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського: погляд через сучасність»;
2) 09.00 - секційні засідання міських методичних об’єднань:


вчителів 1-х класів;
 вчителів 2-х класів;
 вчителів 3-х класів;
 вчителів 4-х класів;
 вчителів української мови та літератури;
 вчителів російської мови та зарубіжної літератури;
 вчителів англійської та німецької мов;
 вчителів історії та основ правознавства;
 вчителів математики;
 вчителів фізики та астрономії;
 вчителів інформатики;
 вчителів хімії;
 вчителів біології;
 вчителів географії та основ економіки;
 вчителів образотворчого та музичного мистецтв, художньої культури;
 вчителів трудового навчання;
 вчителів фізичної культури та основ захисту Вітчизни;
 практичних психологів;
 шкільних бібліотекарів;
 вихователів ГПД;
3) 10.00 - секційне засідання міського методичного об’єднання вчителів основ здоров’я.

Серпневий форум 2018 року має визначити стратегічні пріоритети розвитку освіти міста, шляхи їх реалізації в умовах становлення Нової української школи, скерувати педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства, держави, регіону на засадах європейських вимірів якості освіти.


Завідувач методичного кабінету управління освіти
О.Дурова


]]>
Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=4971 Fri, 10 Aug 2018 11:07:35 GMT
<![CDATA[Методичні рекомендації щодо діяльності закладів дошкільної освіти в 2018/2019 навчальному році]]>

Заклад дошкільної освіти - навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.
Основним документом щодо організації роботи ДНЗ є річний план. Сутність планування полягає у визначенні основних завдань, видів діяльності та заходів, а також термінів виконання.
Розробка річного плану роботи ДНЗ – важливе питання, що стоїть перед педагогами. А оновлення змісту вимагає пошуку найоптимальніших форм організації життєдіяльності дітей.
При плануванні роботи ДНЗ візьміть до уваги лист Міністерства освіти і науки України «Щодо особливостей організації закладів дошкільної освіти в 2018/2019 навчальному році».Заступник завідувача ММК
Л.Чіжова

]]>
Дошкільна освіта, Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=4970 Fri, 10 Aug 2018 10:46:15 GMT
<![CDATA[Обережно! Сезон отруєння грибами розпочався!]]>

Після проливних дощів в лісах появилось дуже багато різних грибів. Разом з цим урожаєм розпочалась реєстрація отруєнь грибами серед населення області. Лікарі рекомендують при перших симптомах, ознаках отруєнь негайно звертатися за медичною допомогою, тому, що наслідки можуть бути трагічними. При всьому цьому намітилась загрозлива тенденція того, що люди стараються як можна менше звертатися за медичною допомогою та займаються самолікуванням.
В поточному році, незважаючи на застереження щодо небезпеки отруєння дикорослими грибами, доступність інформації про це, про правила збору, зберігання, приготування та вживання грибів, в липні місяці зареєстровано 1 випадок отруєння дикорослими грибами з 2 потерпілими з с. Дмитрівка, Знам’янського району.


У двох мешканок м. Кропивницький, були зареєстровані симптоми та ознаки отруєння, які пов’язані із споживанням грибів, виставлені діагнози підозри отруєння грибами.
В 2017 році на Кіровоградщині зареєстровано 10 потерпілих від отруєння грибами:
- м. Кропивницький – 5 потерпілих;
- Кіровоградський район – двоє потерпілих;
- Долинський район – 3 потерпілих.
Причинами отруєнь дикорослими грибами залишаються: незнання видової належності грибів; потенційно небезпечні місця збирання грибів (лісосмуги, лісові насадження біля населених пунктів); порушення правил збирання і приготування грибів; безвідповідальне ставлення людей до свого здоров’я .
Ще раз звертаємо увагу населення, що більшість отруєнь обумовлено вживанням отруйних пластинчастих грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково приймаються за їстівні печериці та сироїжки.
Симптоми отруєння блідою поганкою: раптова поява частого і бурхливого проносу жовто-зеленого і глинисто-зеленого кольору, який через кілька годин стає слизовим або водянистим, іноді з домішками крові. Багаторазова блювота, сильна спрага, яка не втамовується, а прийом води знову викликає блювотні спазми. Далі на тлі повної інтоксикації організму настає період уявного одужання, саме в цьому і полягає небезпека для людини. Адже всі основні симптоми зникають, і самопочуття швидко поліпшується. Деякі люди вважають за краще відкласти відвідування лікаря. Проте у той же час відбувається порушення функції печінки та абсолютно раптово на тлі сонливості розвивається колапс і настає смерть. Нерідко при невчасній і недостатній допомозі потерпілий гине в короткі терміни.
Вкотре закликаємо жителів області замислитись над питанням - чи не варто взагалі відмовитись від вживання дикорослих грибів, замінивши їх на вирощені в теплицях печериці та гливи. Адже людське життя, а тим паче життя наших дітей, значно цінніше, ніж смакові уподобання!Заступник директора Н.І. Оперчук

Лікар відділу організації
досліджень фізичних та хімічних
факторів та епіднагляду за
неінфекційними хворобами К.О. Деревінська

www.labcentr.kr.ua


Обережно – ГРИБИ!

Україна відноситься до країн, в якій вживання дикорослих грибів є традиційним. Але ця традиція таїть в собі небезпеку отруєння.
Найбільш часті отруєння виникають внаслідок споживання блідої поганки, хоча реєструються випадки, пов`язані з вживанням таких видів, як рядовка тигрова, шампіньйон жовтошкірий, строчки, гриб-парасолька цегляна-сіро-червона, опеньок несправжній і т.п.
Для того, щоб уникнути отруєння дикорослими грибами!!!
1. Надійний спосіб уникнути отруєння грибами - відмовитися від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживати штучно вирощені шампіньйони, гливи, купуючи їх в магазинах.
2. Якщо Ви не відмовилися від цього продукту, то безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
3. Якщо Ви все ж таки відправилися в ліс, то обов`язково врахуйте наступне:
• ніколи не збирайте гриби, які не знаєте;
• якщо гриб викликає щонайменший сумнів, краще не кладіть його до кошика;
• прагніть шукати і збирати губчасті гриби - „білі", „бабки", „моховики" і т.п. У наших широтах серед них найменша кількість отруйних;
• якщо Ви зібрали гриби і принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб, перш ніж починати готувати страву або робити заготовки;
• перед приготуванням страв з грибів, їх необхідно ретельно промити, а перед сушінням обтерти вологою тканиною;
• не вживайте сирі грибів;
• перед приготуванням будь-якої страви, гриби відваріть кілька разів у підсоленій воді (бажано не менше трьох) впродовж 10-15 хвилин;
• готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, не більше 24 годин, в емальованому посуді;
• не давайте гриби маленьким дітям;
• ніколи не застосовуйте „домашні" методи визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок, вони, окрім помилок, нічого не дають.
Цікаво, що значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд - також може статись отруєння.
Готувати гриби слід у день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
Суворо слід дотримуватися правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати важке захворювання - ботулізм.
Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.
Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога при отруєнні грибами
Викличте "Швидку медичну допомогу".
Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Забороняється:
Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, - це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування.
Якщо вже трапилася біда і ви відчуваєте себе погано або відмітили підозрілі ознаки у своїх близьких:
• перш за все промийте шлунок водою з марганцем і відразу ж викликайте "швидку допомогу"
• навіть не дивлячись на можливе тимчасове полегшення Вашого стану негайно звернетеся до найближчої лікувальної установи.
Ніякого самолікування! Тому що, чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.


]]>
Новини http://svitlosvit.com.ua?id=4969 Thu, 09 Aug 2018 07:30:09 GMT
<![CDATA[План роботи міського методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради на серпень 2018 року]]> plan-na-serpen-2018.docx ]]> Нормативно-правова база http://svitlosvit.com.ua?id=4968 Wed, 08 Aug 2018 11:22:49 GMT <![CDATA[«Свято Конституції України – свято гідності»]]>

Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов'я,
Звешся величаво - Україною,
Земле зачарована моя.
Нині свято нашого народу,
Свято України, її роду!

Святкування Дня Конституції України – це не просто данина традиції, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати, з якими наші предки відстоювали права на свою свободу, а сьогодні наші брати знову захищають суверенітет і цілісність нашої країни.
Напередодні Дня Конституції, 26 червня, у дошкільному навчальному закладі №22 «Золота рибка» відбулися заходи, присвячені святу. Діти розказували вірші, співали пісні, виконували таночки, говорили про свої права та державні символи України, а наприкінці свята навіть створили своїми долоньками справжній прапор України.


Саме на таких заходах, які викликають емоційно-позитивне ставлення дітей до суспільних явищ, вихованці дошкільного закладу вчаться любити свою Батьківщину, у них формується національна гідність.

d22-svyato-konstitucii-1.jpg (82.12 Kb)d22-svyato-konstitucii-2.jpg (70.56 Kb)d22-svyato-konstitucii-3.jpg (83.19 Kb)d22-svyato-konstitucii-4.jpg (67.2 Kb)d22-svyato-konstitucii-5.jpg (71.02 Kb)d22-svyato-konstitucii-6.jpg (73.11 Kb)d22-svyato-konstitucii-7.jpg (89.46 Kb)

Адміністрація ДНЗ №22
"Золота рибка"

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4967 Fri, 29 Jun 2018 07:31:00 GMT
<![CDATA[Літня пора в ДНЗ №2 «Буратіно»]]>

Літньої пори дитячий садок №2 «Буратіно» став для наших дітей місцем нових вражень, ігор, загадок, друзів.

Щодня ми бачимо сяйливі очі дітей, а в них — запитання «А що ж буде сьогодні?». Наше завдання — запалювати нові зірки й зірочки успішності в серцях дітей. Адже разом із ними ми відкриваємо нові можливості та прагнемо цікаво й весело прожитии це маленьке життя — літо.d2-lito-2-01.png (858.51 Kb)d2-lito-2-02.png (859.02 Kb)d2-lito-2-03.png (780.3 Kb)d2-lito-2-04.png (733.14 Kb)d2-lito-2-05.png (8.81 Kb)d2-lito-2-06.png (782.32 Kb)d2-lito-2-07.png (745.03 Kb)d2-lito-2-08.png (793.77 Kb)d2-lito-2-09.png (8.43 Kb)d2-lito-2-10.png (798.42 Kb)


Адміністрація ДНЗ №2
«Буратіно»

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4966 Wed, 08 Aug 2018 07:31:19 GMT
<![CDATA[«Ой, на Івана, ой, на Купала....» в ДНЗ №21 «Казка»]]>

Коли духмяне українське літо в
самому розпалі, з квітчастими
вінками і яскравими вогнищами-
приходить свято Івана Купала.

У розпал літньої оздоровчої кампанії в дошкільному навчальному закладі №21 "Казка" відбулося свято Івана Купала «Ой, на Івана, ой, на Купала».
Педагоги професійно і весело ознайомили дітей з історією та народними традиціями святкування українцями дня Івана Купала, закріпили знання купальських пісень, українських народних хороводів, уміння виразно читати вірші напам’ять; розвивали музично – хорові навички та хороводні рухи, спритність, кмітливість. Дошкільнята прикрашали кольоровими стрічками купальське дерево Марену.


Із задоволенням грали в ігри «Склади багаття», «Горить – не горить», «Перенеси хмиз».
Кольоровою крейдою на асфальті малювали цвіт папороті та літо.
Основою свята стало збагачення дітей позитивними емоціями, формування у дошкільників почуття національної свідомості, виховування почуття любові до рідного краю.

d21-kupala-1.png (816.01 Kb)d21-kupala-2.png (612.38 Kb)d21-kupala-3.png (775.51 Kb)d21-kupala-4.png (877.44 Kb)d21-kupala-5.png (803.95 Kb)d21-kupala-6.png (883.64 Kb)d21-kupala-7.png (718.83 Kb)

Адміністрація ДНЗ №21
"Казка"

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4965 Fri, 20 Jul 2018 06:55:00 GMT
<![CDATA[Ходили дівоньки коло Мареноньки]]>

У садочку «Золота рибка»
Линуть голосні пісні.
На Івана на Купала
Завітали друзі всі.

Чарівне дійство відбувалося в дошкільному навчальному закладі №22 «Золота рибка», на передодні свята Івана Купала. В цей день дошкільнята пробуджували сонечко веселими піснями, водили хороводи, стрибали через Купальське “вогнище”, вквітчали Купальське дерево – Марену. А ще відправились шукати диво-квітку, зустріли Бабу Ягу, допомогли їй подобрішати і загадали бажання - зростати у мирі і благополуччі, у любові і злагоді.


d22-kupala-02.jpg (112.93 Kb)d22-kupala-03.jpg (131.8 Kb)d22-kupala-04.jpg (163.76 Kb)d22-kupala-05.jpg (119.36 Kb)d22-kupala-06.jpg (109.61 Kb)d22-kupala-07.jpg (140.38 Kb)d22-kupala-08.jpg (147.58 Kb)d22-kupala-09.jpg (162.89 Kb)d22-kupala-10.jpg (104.65 Kb)d22-kupala-11.jpg (128.38 Kb)d22-kupala-12.jpg (116.88 Kb)


Адміністрація ДНЗ №22
"Золота рибка"

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4964 Fri, 20 Jul 2018 06:55:00 GMT
<![CDATA[Свята Каупала нас розважає, свою таємницю розповідає]]>

Кожного року дошкільнята ДНЗ № 18 з нетерпінням чекають на Купальські свята. Тож і цього року в закладі проведено багато цікавих ігор, бесід, інсценівок народних традицій купальської тематики. На завершення в дошкільних групах були проведені розваги на свіжому повітрі «Ой на Івана та й на Купала».
Діти знайомились з купальськими повірями про цілющу силу води та цвіт папороті.


d1jo8-kupala-12.png (885.28 Kb)d1jo8-kupala-02.png (874.22 Kb)

Прикрашали різнокольоровими стрічками Марену

d1jo8-kupala-03.png (912.67 Kb)

Грали з природними стихіями вітром та водою
d1jo8-kupala-04.png (878.44 Kb)

Спритні хлопці - козачата змагалися в силі
d1jo8-kupala-05.png (911.65 Kb)

Разом з вихователем хлопці і дівчата стрибали через Купальске вогнище, щоб воно подарувало їм здоров’я
d1jo8-kupala-06.png (897.95 Kb)

Дівчата заплітали вінок та просили у природи дівочої вроди
d1jo8-kupala-07.png (875.6 Kb)

Козачата – дошкільнята загасили вогнище, щоб воно не завдало шкоди лісовим мешканцям
d1jo8-kupala-08.png (859.52 Kb)

Марена запросила дівчаток пограти в народну гру «Подоляночка»
d1jo8-kupala-09.png (877.02 Kb)

Виконавши всі умови Водяного, діти відшукали цвіт папороті, та дізнались його таємницю
d1jo8-kupala-10.png (897.99 Kb)

Діти отримали багато знань та море позитивних емоцій
d1jo8-kupala-11.png (875.26 Kb)


Завідувач ДНЗ №18
«Джерельце»
Рижик Н.

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4963 Fri, 20 Jul 2018 06:44:00 GMT
<![CDATA[Створення освітнього середовища початкових класів Нової української школи]]>

Нова українська школа – це реформа Міністерства освіти і науки, головною метою якої є створення школи, у якій буде приємно навчатись. Тому нагальною проблемою часу є створення освітнього простору, сприятливого для адаптації дітей до шкільного життя, подальшого успішного навчання, повноцінного особистісного розвитку. З цією метою змінюються просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.
За кошти освітньої субвенції управлінням освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради для учнів перших класів 2018/2019 навчального року було придбано комп’ютерне та мультимедійне обладнання, одномісні парти та стільці, які відповідають чинним стандартам та вимогам.


zsh-num10-nush.jpg (.75 Kb)nvk-num4-1.jpg (173.26 Kb)nvk-num4-2.jpg (169.35 Kb)szsh-num3-nush-3.jpg (128.74 Kb)szsh-num7-nush.jpg (44.6 Kb)zsh-num8-nush-1.jpg (100.17 Kb)zsh-num8-nush-2.jpg (95.17 Kb)zsh-num8-nush-4.jpg (90.06 Kb)zsh-num8-nush-3.jpg (116.02 Kb)zsh-num9-nush-1.jpg (79.03 Kb)zsh-num2-nush-1.jpg (75.79 Kb)zsh-num5-nush-2.jpg (26.11 Kb)zsh-num10-nush1-07.jpg (.92 Kb)zsh-num2-nush-3.jpg (83.64 Kb)zsh-num10-nush1-10.jpg (103.13 Kb)zsh-num2-nush-2.jpg (72.35 Kb)zsh-num5-nush-1.jpg (36.54 Kb)zsh-num5-nush-3.jpg (21.39 Kb)img-879ae075153abbd0bf980898f11b4c8b-v.jpg (86.05 Kb)img-a7fe8aff271d650cf7fa6931eddb6c-v.jpg (107.9 Kb)zsh-num10-nush1-09.jpg (46.81 Kb)


Важливим компонентом освітнього простору є предметне середовище. Його раціональне моделювання та наповнення з урахуванням вимог Державного стандарту початкової загальної освіти, навчальних програм для 1-4 класів, специфіки учнівського контингенту, наявної матеріально-технічної бази закладів освіти дозволить педагогам забезпечити поступовий перехід від ігрової до навчальної діяльності дітей. Засоби навчання, придбані управлінням освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради, включають демонстраційні примірники (глобуси, карти, набори корисних копалин та грунтів, колекції насіння та плодів, демонстраційні вимірювальні прилади, набори геометричних тіл, набір цифр, букв та знаків на магнітній основі), комплекти для роботи в групах (терези,набори пісочних годинників) та комплекти для фронтальної роботи (лупи, компаси, віяла цифр та букв).

zsh-num1-nush-2.jpg (22.5 Kb)zsh-num1-nush-3.jpg (30.99 Kb)
zsh-num10-nush1-08.jpg (242.94 Kb)zsh-num10-nush1-06.jpg (64.24 Kb)zsh-num1-nush-1.jpg (19.47 Kb)zsh-num10-nush1-05.jpg (71.76 Kb)zsh-num1-nush-4.jpg (35.77 Kb)zsh-num1-nush-5.jpg (39.12 Kb)zsh-num10-nush1-03.jpg (53.24 Kb)zsh-num10-nush1-01.jpg (177.85 Kb)zsh-num10-nush1-02.jpg (124.08 Kb)

]]>
Новини, Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4962 Tue, 07 Aug 2018 08:39:22 GMT
<![CDATA[Триває літній оздоровчий період у ДНЗ № 19 «Оленка» ]]>

В ДНЗ № 19 «Оленка» триває літній оздоровчий період, який особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму. Саме влітку такі фактори, як сонце, повітря і вода найефективніше впливають на організм дитини. Тому педагоги – працівники нашого закладу велику увагу приділяють:
- максимальному перебуванню дітей на свіжому повітрі;
- дотримання режиму дня;
- забезпечення рухової активності вихованців (ігрова діяльність, спортивні свята, розваги);
- забезпечення тісної співпраці педагогів, батьків та музичних працівників;
- використання нетрадиційних методів оздоровлення (піскотерапія, ходьба по траві, піску босоніж)
- водні процедури (купання у відкритому басейні).


Належна увага приділяється харчуванню дітей. Діти отримують необхідні речовини рослинного та тваринного походження, свіжі овочі та соки.

d19-ozdorovlennya-18-01.jpg (145.56 Kb)d19-ozdorovlennya-18-02.jpg (164.07 Kb)d19-ozdorovlennya-18-03.jpg (176.5 Kb)d19-ozdorovlennya-18-05.jpg (171.1 Kb)d19-ozdorovlennya-18-06.jpg (170.16 Kb)d19-ozdorovlennya-18-07.jpg (167.52 Kb)d19-ozdorovlennya-18-08.jpg (163.58 Kb)d19-ozdorovlennya-18-09.jpg (166.76 Kb)d19-ozdorovlennya-18-10.jpg (161.4 Kb)d19-ozdorovlennya-18-11.jpg (154.32 Kb)d19-ozdorovlennya-18-12.jpg (165.65 Kb)d19-ozdorovlennya-18-13.jpg (174.45 Kb)d19-ozdorovlennya-18-14.jpg (152.31 Kb)d19-ozdorovlennya-18-15.jpg (159.81 Kb)d19-ozdorovlennya-18-16.jpg (146.81 Kb)d19-ozdorovlennya-18-17.jpg (94.17 Kb)d19-ozdorovlennya-18-18.jpg (80.97 Kb)d19-ozdorovlennya-18-19.jpg (108.17 Kb)d19-ozdorovlennya-18-20.jpg (82.52 Kb)


Адміністрація ДНЗ №19

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4961 Mon, 06 Aug 2018 12:28:36 GMT
<![CDATA[Участь Світловодської станції юних натуралістів у проведені Всеукраїнського зльоту юних дослідників-природознавців та Всеукраїнській літній Стартап-Школі «StartChemist»]]>

Вихованці станції юних натуралістів на канікулах продовжували займатися любимою справою - відвідали Київ, де у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді були проведені Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців та Всеукраїнська літня Стартап-Школа «StartChemist».
В команду від Кіровоградщини ввійшли та представили Світловодську станцію юних натуралістів Малишева Єлизавета і Золотан Олександра, вихованки гуртка «Фітодизайн».


Дівчата взяли участь у науково-практичній конференції юних дослідників-природознавців, де діти з різних куточків нашої країни піднімали та обговорювали нагальні проблемні питання у сільському господарстві України, презентували наукові роботи та проекти своїх позашкільних закладів. Заслуховувалися роботи з садівництва, рослинництва, овочівництва тощо.
Одним із найяскравіших вражень для дітей стали екскурсії до лабораторії компанії «Сингента» в м. Біла Церква. Керівник центру розповіла про напрямки роботи компанії «Сингента» і програму технічної підтримки «АгроГід». Співробітники лабораторії провели для юних дослідників лабораторні практичні заняття з фітоекспертизи, ПЛР діагностики та імуноферментного аналізу рослин. Відвідувачі мали змогу дізнатися про важливість фітопатологічної діагностики посівного матеріалу, моніторинг шкідників та збудників інфекцій у період вегетації рослин й аналіз якісних показників зібраного врожаю. Організовані практичні заняття дозволили учням провести діагностику рослин за сучасними методиками, а також визначати хвороби та шкідники за симптоматичними ознаками й ідентифікувати збудника під мікроскопом.
На селекційній станції компанії «Сингента» діти ознайомилися з усіма етапами закладання та проведення польових дослідів відповідно до сучасних методик. Учні побували на дослідницьких полях, ознайомилися з великою кількістю зразків гібридів сільськогосподарських культур. Також юні дослідники ознайомились із сучасною сільськогосподарською технікою, з технологією та приладами для протруєння насіння, а також з сучасними засобами для внесення пестицидів.
Учасники Всеукраїнської літньої Стартап-Школи «StartChemist» працювали за окремою програмою. Науковцями і науково-педагогічними працівниками хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського, Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, хімічного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка проведено цикл практикумів по загальній неорганічній хімії, по синтезу та властивостям координаційний сполук, хроматографії, мас-спектрометрії, тощо на базі хімічних лабораторій.
Отже, участь наших дівчат у зльоті та Стартап –Школі була цікавою і пізнавальною, а ще вони нагороджені грамотами учасника Всеукраїнського зльоту юних дослідників за успішне проходження курсу «STEM – освіта» з агробіологічного напряму.

syu-startchemist-2.jpg (24.72 Kb)syu-startchemist-3.jpg (27.59 Kb)syu-startchemist-4.jpg (25.89 Kb)syu-startchemist-5.jpg (22.46 Kb)


Адміністрація СЮН

]]>
Позашкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4960 Mon, 06 Aug 2018 12:12:46 GMT
<![CDATA[Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік станом на 20.07.2018 року]]> zmini-do-pasportiv-stanom-na-20.07.2018.rar
pasport-byudzhetnoi-programi-0617363.rar ]]>
Нормативно-правова база http://svitlosvit.com.ua?id=4959 Mon, 06 Aug 2018 10:30:38 GMT
<![CDATA[Довідки про зміни до кошторису на 2018 рік (липень)]]> dovidki-lipen-2018-num-18-19.rar
za-lipen-2018-r.-dovidka-.rar
za-lipen-ii-2018-r.-dovidki-.rar ]]>
Нормативно-правова база http://svitlosvit.com.ua?id=4958 Mon, 06 Aug 2018 10:28:54 GMT
<![CDATA[Фінансова та бюджетна звітність за ІІ квартал 2018 року]]> zviti-ii-kvartal-2018r.rar ]]> Нормативно-правова база http://svitlosvit.com.ua?id=4957 Fri, 20 Jul 2018 10:43:38 GMT <![CDATA["Фруктово - ягідний мікс" у ДНЗ №21]]>

В дошкільному навчальному закладі №21 «Казка» було проведено дозвілля для дітей дошкільного віку на тему: «Фруктово - ягідний мікс». Метою якого було створити святкову, радісну атмосферу, викликати у дітей позитивні емоції, радість. Діти залюбки читали вірші, відгадували загадки про літо, грали в цікаві ігри . Як справжні актори обіграли сценку «Фрукти в кошику».

d21-fruktovii-miks-2.png (896.74 Kb)d21-fruktovii-miks-3.png (865.83 Kb)d21-fruktovii-miks-4.png (832.98 Kb)d21-fruktovii-miks-5.png (892.1 Kb)d21-fruktovii-miks-6.png (915.58 Kb)d21-fruktovii-miks-7.png (910.9 Kb)


Адміністрація ДНЗ №21

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4956 Sun, 01 Jul 2018 11:27:47 GMT
<![CDATA[Лист МОН "Про реєстрацію експертiв для додаткового конкурсного вiдбору проектiв пiдручникiв"]]> list-mon-400-20062018.pdf ]]> Управління інформує http://svitlosvit.com.ua?id=4955 Tue, 26 Jun 2018 07:05:28 GMT <![CDATA[Тематичний день «Вода – наше багатство» в ДНЗ № 18]]>

У ДНЗ № 18 пройшов тематичний день «Вода – наше багатство». Педагогічний колектив закладу починає впроваджувати в роботу з дітьми ідеї сталого розвитку. І це перші кроки апробації цієї програми в освітній процес дошкільного навчального закладу.
Ідея дня – донести до дітей необхідність бережливого та ощадливого ставлення до «водних ресурсів». Ранок розпочався з бесіди «Використання водички в садочку», а вдень проведено заняття «Бережемо водичку – бережемо рослинний світ».


d18-voda-nashe-bagatstvo-1.png (856.09 Kb)d18-voda-nashe-bagatstvo-2.png (817.69 Kb)d18-voda-nashe-bagatstvo-3.png (852.15 Kb)d18-voda-nashe-bagatstvo-4.png (837.87 Kb)d18-voda-nashe-bagatstvo-5.png (836.59 Kb)d18-voda-nashe-bagatstvo-6.png (735.91 Kb)d18-voda-nashe-bagatstvo-7.png (693.61 Kb)


Адміністрація ДНЗ № 18

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4954 Mon, 25 Jun 2018 07:43:44 GMT
<![CDATA[«Малі Олімпійські ігри» в ДНЗ (я/с) № 12 «Горобинка»]]>

У дошкільному навчальному закладі (я/с) №12 «Горобинка» відбувся спортивний захід, присвячений Дню заснування Міжнародного олімпійського комітету.
У малих Олімпійських іграх брали участь вихованці старших та середніх груп. Окрім, радості від успіху, зміцнення здоров’я, позитиву, дошкільнята дізнались про історію Олімпійських ігор, про прапор і символіку п’яти континентів.


d12-olimpiiski-igri-1.jpg (138.28 Kb)d12-olimpiiski-igri-2.jpg (144.66 Kb)d12-olimpiiski-igri-3.jpg (140.07 Kb)d12-olimpiiski-igri-4.jpg (124.08 Kb)d12-olimpiiski-igri-5.jpg (117.52 Kb)d12-olimpiiski-igri-6.jpg (118.96 Kb)d12-olimpiiski-igri-7.jpg (129.59 Kb)d12-olimpiiski-igri-8.jpg (145.44 Kb)d12-olimpiiski-igri-9.jpg (1.72 Kb)


Вихователь – методист ДНЗ № 12
Л. Тарасенко

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4953 Mon, 25 Jun 2018 07:35:09 GMT
<![CDATA[В садочку №6 «Зірочка» триває оздоровчий період]]>

У дошкільному навчальному закладі №6 «Зірочка» успішно проходить літній оздоровчий період. Адже тут створено необхідні умови для літнього оздоровлення дітей: територія багата на зелені насадження, яскраві квітники, пісочниці. Завдяки сприятливим погодним умовам педагоги застосовують широкий спектр природних можливостей для проведення оздоровчої роботи, активізують рухову діяльність дітей. У погожі літні дні наші дошкільнята мають нагоду більшу частину часу проводити на свіжому повітрі.

d6-ozdorovchii-period-1.png (626 Kb)d6-ozdorovchii-period-2.png (9.02 Kb)d6-ozdorovchii-period-3.png (666.75 Kb)d6-ozdorovchii-period-4.png (755.76 Kb)d6-ozdorovchii-period-5.png (8 Kb)


Адміністрація ДНЗ №6

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4952 Mon, 25 Jun 2018 07:26:24 GMT
<![CDATA[Заняття «Смішарікам про світлофор» у ДНЗ №15]]>

Літо – найулюбленіша пора дітей, однак й особливо підступна. Легковажне ставлення до правил безпечної поведінки – першопричина сумних і трагічних наслідків. З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, в дошкільному навчальному закладі №15 вихователем Рекутою Мариною Юріївною було проведене заняття з використанням настільного театру, для дітей раннього віку на тему: «Смішарікам про світлофор», під час якого діти з цікавістю допомогли Смішарікам перейти дорогу, дізнатися про світлофор, його кольори та їх значення.

d15-smisharikam-pro-svitlofor-4.png (791.86 Kb)d15-smisharikam-pro-svitlofor-1.png (775.69 Kb)d15-smisharikam-pro-svitlofor-3.png (885.07 Kb)


Адміністрація ДНЗ №15

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4951 Mon, 25 Jun 2018 07:17:18 GMT
<![CDATA[«Свято мильних бульбашок» у ДНЗ №21 "Казка"]]>

Веселе, яскраве та пізнавальне «Свято бульбашок» відбулося в дошкільному навчальному закладі №21 "Казка", з метою створення сприятливого емоційного стану у дошкільнят, розвитку інтересу до експериментальної діяльності.
Вихованці були дуже раді, тому усмішки маленьких любителів веселощів залишились на їх обличчях до кінця дня.


d21-svyato-bulbashok-1.png (840.38 Kb)d21-svyato-bulbashok-2.png (788.31 Kb)d21-svyato-bulbashok-3.png (819.28 Kb)d21-svyato-bulbashok-4.png (793.52 Kb)


Адміністрація ДНЗ №21

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4950 Mon, 25 Jun 2018 07:09:05 GMT
<![CDATA[Підсумки відпочинку дітей влітку 2018 року в таборах з денним перебуванням]]>

З метою проведення літнього відпочинку дітей влітку 2018 року на базі навчальних закладів, підпорядкованих управлінню освіти, працювало 12 таборів з денним перебуванням (з них – 3 профільні табори: на базі СЮН – еколого - натуралістичного спрямування, на базі ЦДЮТ - художньо-естетичного спрямування, на базі ЦВПВ – спортивно-туристичного спрямування). Крім того, у ЗШ міста функціонували 2 мовні табори (на базі НВК № 4 та СЗШ № 7) та 7 мовних шкіл з вивчення англійської мови (на базі СЗШ № 3, ЗШ №№ 1, 2, 5, 8, 9, 10).


Відпочинкова зміна у 12 таборах з денним перебуванням дітей на базі закладів середньої та позашкільної освіти тривала з 01 по 20 червня 2018 року. Відпочинком охоплено 733 дітей. Зокрема, повністю за рахунок міського бюджету утримувалися 82 дітей пільгових категорій. Першочергово підлягали відпочинку діти таких категорій: 16 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 11 дітей-інвалідів, 34 дитини, батьки яких загинули, перебувають або перебували в районах проведення АТО, 21 дитина внутрішньо переміщених осіб.
Начальники таборів оформили усі необхідні дозвільні документи для відкриття табору, щоденно дбали про змістовну організацію дозвілля дітей у таборі, результативність проведення виховних заходів та слідкували за ходом відпочинку школярів. З метою створення належного протипожежного режиму в пришкільних таборах здійснено переоснащення та технічне обслуговування вогнегасників. Забезпечено закупівлю медикаментів, дезінфікуючих та миючих засобів, проведено дератизаційні заходи. Інструктажі з охорони праці та інструктажі з дітьми у таборах відпочинку з денним перебуванням проводилися своєчасно та реєструвалися в журналах встановленого зразка.
Пріоритетними напрямками роботи таборів з денним перебуванням були відпочинок, загартування, виховання й розвиток дітей. Цьому сприяли ефективне використання природних ресурсів, чітке дотримання санітарно-гігієнічних норм і режиму дня, належна організація фізкультурної та туристсько-краєзнавчої роботи, різноманітні виховні заходи.
У пришкільних таборах діти перебували з 8.00 години до 14.00 години. Для них було встановлено дворазовий режим харчування. До роботи у таборах з денним перебуванням залучено 198 працівників, з них: педагогічний персонал – 135, медичний персонал – 12, адміністративно-господарчий та обслуговуючий персонал – 51.
Робота проводилась відповідно до планів, складених із урахуванням різносторонніх інтересів вихованців. Під час відвідування таборів з денним перебуванням діти не тільки відпочивали і розважались, а й поглиблювали свої знання з іноземних мов, брали участь у театралізованих заходах. В ігровій формі проводилися заняття з англійської мови, здійснювалися перегляди дитячих фільмів та мультфільмів, вивчалися нові пісні, влаштовувалися концерти та вікторини, організовувалися прогулянки та екскурсії. Упродовж відпочинкової зміни відбувалися конкурси малюнків на асфальті, спортивні естафети та розважальні ігри, свята, квести тощо.
Діяльність педагогічних колективів закладів середньої та позашкільної освіти міста сприяла відпочинку дітей, покращенню їхнього фізичного та морального здоров’я.


Завідувач ММК О.Дурова

]]>
Методичний кабінет http://svitlosvit.com.ua?id=4949 Fri, 22 Jun 2018 10:04:28 GMT
<![CDATA[Літній оздоровчий період в ДНЗ (я/с) № 12 «Горобинка»]]>

Яскраве, тепле літечко - пора приємних емоцій, веселого відпочинку і оздоровлення для дітей.
З 1 червня 2018 року в дошкільному навчальному закладі (я/с) № 12 «Горобинка» розпочався літній оздоровчий період. Зробити кожен день перебування дітей у дошкільному закладі влітку насиченим, цікавим і змістовним, організувати їхнє дозвілля на свіжому повітрі та систему фізкультурно-оздоровчих заходів – завдання, які стоять перед педагогами ДНЗ. Змістовні прогулянки, веселі розваги, творчі ігри, загартовуючі процедури – основні форми оздоровлення дошкільнят, які збагачують їх пізнавальними враженнями, розкривають потенційні можливості малюків, загартовують організм, дарують позитивний емоційний настрій.


Працівники закладу разом із батьками створили належні умови для відпочинку і оздоровлення малюків. Чисті, пофарбовані ігрові майданчики, свіжий пісок та привабливі іграшки, ігрове та спортивне обладнання забезпечують рухову активність дітей протягом дня.

d12-litni-dni-01.jpg (84.3 Kb)d12-litni-dni-02.jpg (98.09 Kb)d12-litni-dni-03.jpg (62.51 Kb)d12-litni-dni-04.jpg (137.98 Kb)d12-litni-dni-05.jpg (139.93 Kb)d12-litni-dni-06.jpg (126.83 Kb)d12-litni-dni-07.jpg (129.11 Kb)d12-litni-dni-08.jpg (113.26 Kb)d12-litni-dni-09.jpg (122. Kb)d12-litni-dni-10.jpg (124.17 Kb)d12-litni-dni-11.jpg (110.79 Kb)d12-litni-dni-12.jpg (147.88 Kb)d12-litni-dni-13.jpg (118.94 Kb)d12-litni-dni-14.jpg (133.65 Kb)


Вихователь – методист ДНЗ № 12
Л.Тарасенко

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4948 Thu, 21 Jun 2018 21:34:14 GMT
<![CDATA[Літні дні в ДНЗ «Школа Монтессорі»]]>

Весело і грайливо, день за днем, проходять літні дні в ДНЗ «Школа Монтессорі». Хочеться кожен день зробити для малят незвичайним, чарівним. Ось і сьогодні ми підготували для дітей спортивну розвагу під назвою: «Веселі перегони». Дітей до себе в гості, в Африку, запросила весела мавпочка. Малята були у захваті, коли їхній звичний ігровий майданчик перетворився на галявину пригод, в різних місцях якої вони долають перешкоди. І нарешті жваві ігри та конкурси прикрасили спільне дозвілля.

dsh-litni-dni-5.png (638.25 Kb)dsh-litni-dni-1.png (864.71 Kb)dsh-litni-dni-2.png (884.37 Kb)dsh-litni-dni-4.png (677.15 Kb)


Адміністрація ДНЗ «Школа Монтессорі"

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4947 Thu, 21 Jun 2018 21:27:03 GMT
<![CDATA[Мандри Кіровоградщиною-2018]]>

Цього року педагогічний колектив загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, завершивши подорожі Світловодщиною, милувався краєвидами та пам'ятками історії мальовничої Олександрівщини.
В Олександрівці педагоги оглянули кімнату-музей видатного українського корабельного інженера, першого авіатора-українця – Левка Мацієвича. У Бірках – старовинну дерев’яну Свято-Миколаївську церкву ХІХ ст. Дорогою до села Розумівка мали можливість побачити мальовничі витоки ріки Тясмин та 30-кілометрову Бовтишську западину – найбільший в Україні метеоритний кратер, вік якого становить близько 88 млн. років.


Особливі враження залишив останній населений пункт нашої подорожі – село Розумівка, де ми відвідали Народний музей історії села Розумівка та пам’ятку архітектури національного значення Хрестовоздвиженську церкву-усипальню родини Раєвських, вшанували пам’ять повстанського отамана Чорного Ворона (Миколи Скляра).
Екскурсія була цікавою, змістовною. Поїздка засвідчила, що Олександрівщина має потужний туристичний потенціал. Ми переконалися, що подорожі рідним краєм можуть бути цікавими, змістовними, корисними. Зрозуміли, що наша Кіровоградщина приховує ще багато таємниць и чекає на нас.
Дякуємо директорові Олександрівського краєзнавчого музею Василю Вікторовичу Білошапці за чудові враження!

z2-mandri-kirovogradszinoyu-1.jpg (37.77 Kb)z2-mandri-kirovogradszinoyu-2.jpg (123.3 Kb)z2-mandri-kirovogradszinoyu-3.jpg (68.85 Kb)z2-mandri-kirovogradszinoyu-4.jpg (59. Kb)z2-mandri-kirovogradszinoyu-6.jpg (161.92 Kb)


Адміністрація ЗШ №2

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4946 Thu, 21 Jun 2018 21:16:43 GMT
<![CDATA[День закриття табірної зміни «Самоцвіти»]]>

20.06.2018 року в таборі з денним перебуванням «Самоцвіти» відбувся День закриття табірної зміни. День для вихованців табору розпочався святковим концертом, з яскравими художніми номерами. Свято закінчилося дискотекою. Протягом відпочинку проведеного в таборі, всі дні для вихованців, були як барви веселки - яскравими, цікавими, наповненими новими зустрічами, враженнями, розвагами та екскурсіями.

s3-zakrittya-taboru-2.png (981.61 Kb)s3-zakrittya-taboru-3.png (823.9 Kb)s3-zakrittya-taboru-4.png (825.2 Kb)s3-zakrittya-taboru-5.png (6.78 Kb)s3-zakrittya-taboru-6.png (898.17 Kb)s3-zakrittya-taboru-7.png (890.23 Kb)


Адміністрація СЗШ №3

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4945 Thu, 21 Jun 2018 21:04:21 GMT
<![CDATA[Закриття табірної зміни «Барвінок»]]>

20 червня до пришкільного табору з денним перебування «Барвінок» завітала представник міськрайонної державної служби зайнятості Бугрим Ольга Петрівна. Вона провела квест "Подорож у світ професій", що включали в себе різноманітні запитання та завдання пов’язані зі світом професій. Діти залюбки відгадували загадки, складали прислів’я, грали в «Крокодила», на швидкість складали відгадки з поданих букв. Дана зустріч для дітей була корисною і цікавою. Самі активні учасники отримали подарунки.
Також в таборі "Барвінок" відбулося свято закриття табірної зміни. Найактивніші вихованці буди народжені грамотами.


z9-zakrittya-taboru-2.jpg (1.6 Kb)z9-zakrittya-taboru-3.jpg (103.93 Kb)z9-zakrittya-taboru-4.jpg (97.88 Kb)z9-zakrittya-taboru-5.jpg (89.54 Kb)z9-zakrittya-taboru-6.jpg (156.44 Kb)z9-zakrittya-taboru-7.jpg (125.71 Kb)z9-zakrittya-taboru-8.jpg (209.44 Kb)


Адміністрація ЗШ №9

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4944 Thu, 21 Jun 2018 20:50:25 GMT
<![CDATA[До побачення табір «Зернятко»!]]>

Ось і настав останній день табірної зміни «Зернятко». Усім сьогодні весело, радісно, але трішки сумно, тому що прийшла пора прощатися. Наші діти були маленькими зірочками естради. Вони створили яскравий концерт «Зоряний дощ», в якому танцювали, співали, розповідали вірші та гуморески, грали в ігри.
Кращим загоном табору в цьому році став загін «Дружба», де вихованці зібрали найбільше колосків (балів). Хлопчики й дівчатка продемонстрували парад зачісок.
Діти подарували один одному дружні обійми та написали вихователям листи з кращими побажаннями на літні канікули.


s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-01.jpg (87.43 Kb)s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-02.jpg (96.8 Kb)s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-03.jpg (69.66 Kb)s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-04.jpg (84.61 Kb)s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-05.jpg (90.41 Kb)s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-07.jpg (101.76 Kb)s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-08.jpg (102.03 Kb)s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-09.jpg (108.45 Kb)


Останній день мовної групи «Sunflower» пройшов весело і радісно. Діти в комунікативній майстерні «My camp» ділилися враженнями від занять. Вихованці були активні та творчі.


s7-do-pobachennya-tabir-zernyatko-10.jpg (210.08 Kb)


Начальник табору «Зернятко»
Домбровська Н.В.


]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4943 Thu, 21 Jun 2018 20:44:19 GMT
<![CDATA[Прощавай, мій рідний табір!]]>

Ось і настав 14-й день табірної зміни – День закриття табору «Соняшник». Швидко спливли захоплюючі табірні дні. Цей день розпочався як завжди - традиційно: зарядка, лінійка. Після цього діти розійшлися по загонах і почали готуватися до закриття табору.
Свято розпочалося урочистою лінійкою. Обидва загони: «Орли» та «Посмішка» здали рапорти начальнику табору – Чорноусько Ользі Миколаївні. Начальник табору привітала всіх із закриттям табірної зміни і відмітила, що діти в цій зміні були особливими. Вона побажала дітям змістовно і з користю провести залишок канікул, гарного відпочинку, нових вражень, вірних друзів та міцного здоров’я. А також запросила дітей в гуртки на наступний навчальний рік.


Після урочистостей вихователі табору – Проскурняк Світлана Віталіївна та Кузуб Людмила Іванівна, підготували та провели розважальну частину: бліц-вікторину «Космічні пригоди», конкурс загадок, рухливі та сюжетно-рольові ігри на свіжому повітрі.
Час, проведений в таборі запам’ятається дітям не лише приємними спогадами та враженнями. Саме в День закриття табору діти випустили у природне середовище, до лісу, маленьку білочку, яка тривалий час жила на станції юних натуралістів. Ця білочка потрапила на СЮН маленькою, коли ще не вміла самостійно їсти та пересуватися по деревах. (Мама білочки загинула від зубів бродячих собак, а білченя отримало поранення на лапці). Діти тривалий час годували (з піпетки молочком), лікували та доглядали пухнастика. Через деякий час, білченя навчилося самостійно їсти та пересуватися по гілкам у великому вольєрі. Йому вже було і сумно, і тісно у вольєрі, тому вирішили випустити білченя в ліс. І сьогодні, в останній день перебування в таборі, діти, разом з вихователями, випустили білченя на волю. Ось така ще пригода трапилась у нас.
Повернувшись назад, до табору, діти трішки були засмучені через те, що це був останній день їх перебування в таборі «Соняшник». Завжди сумно прощатись, але всі знають, що наступного року в таборі «Соняшник» їх чекають ще цікавіші конкурси, змагання та розваги.
Вихователі, разом з дітьми, підвели підсумки за участь, активність, спостережливість, кмітливість, ерудованість, креативність та творчі здібності у різноманітних виховних заходах під час відпочинкової зміни. При підведенні підсумків було виявлено, що загони набрали однакову кількість смайликів і отримали невеличкі призи.
Колектив літнього оздоровчого табору «Соняшник» станції юних натуралістів бажає усім дітям хорошого літнього та безхмарного відпочинку, безліч приємних та незабутніх вражень.


syu-zakrittya-taboru-02.jpg (55.01 Kb)syu-zakrittya-taboru-03.jpg (52.2 Kb)syu-zakrittya-taboru-04.jpg (51.79 Kb)syu-zakrittya-taboru-05.jpg (60.25 Kb)syu-zakrittya-taboru-06.jpg (52.45 Kb)syu-zakrittya-taboru-07.jpg (60.86 Kb)syu-zakrittya-taboru-08.jpg (61.99 Kb)syu-zakrittya-taboru-09.jpg (51.59 Kb)syu-zakrittya-taboru-10.jpg (61.15 Kb)syu-zakrittya-taboru-11.jpg (58.17 Kb)syu-zakrittya-taboru-12.jpg (60.44 Kb)syu-zakrittya-taboru-13.jpg (.02 Kb)syu-zakrittya-taboru-14.jpg (63.07 Kb)syu-zakrittya-taboru-15.jpg (83.42 Kb)syu-zakrittya-taboru-16.jpg (90.81 Kb)syu-zakrittya-taboru-17.jpg (82.65 Kb)syu-zakrittya-taboru-18.jpg (85.95 Kb)syu-zakrittya-taboru-19.jpg (52. Kb)syu-zakrittya-taboru-20.jpg (66.79 Kb)


Адміністрація табору «Соняшник» дякує вихователів табору, а саме: Проскурняк С. В., Чичко О. В., Дзюник Н. В., Кузуб Л. І. за змістовні різноманітні цікаві виховні та оздоровчі заходи, які були спрямовані на покращення фізичного, інтелектуального та емоційного стану дітей, на відпочинок після напруженого навчального року.


Адміністрація СЮН

]]>
Позашкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4942 Thu, 21 Jun 2018 20:36:06 GMT
<![CDATA[Святковий концерт «Табір, до побачення!» у таборі «Ластівка»]]>

В останній день табірної зміни в пришкільному таборі «Ластівка» був проведений святковий концерт «Табір, до побачення!». Діти оформили листівку побажань на літні канікули. По завершенню концерту ластів’ята взяли участь у хітових флеш-мобах.
Найактивніші вихованці були нагородженні грамотами за активну участь у житті табору.
Сподіваємося, що всі діти залишилися задоволені.


z5-tabir-do-pobachennya-2.jpg (17.95 Kb)z5-tabir-do-pobachennya-3.jpg (29.39 Kb)z5-tabir-do-pobachennya-4.jpg (51.8 Kb)z5-tabir-do-pobachennya-5.jpg (55.98 Kb)z5-tabir-do-pobachennya-6.jpg (28.15 Kb)z5-tabir-do-pobachennya-7.jpg (29.24 Kb)z5-tabir-do-pobachennya-8.jpg (27.29 Kb)


Адміністрація ЗШ №5

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4941 Thu, 21 Jun 2018 20:03:19 GMT
<![CDATA[Закриття "Малих "Олімпійських ігор" у таборі "Веселка" ]]>

20.06 в таборі "Веселка" відбулося закриття "Малих "Олімпійських ігор". Вихованці табору показали гарні спортивні результати з різних видів спорту та були нагороджені почесними грамотами. Змагання в таборі проводились на високому рівні, діти залишились залишились задаволеними. Закриття відзначили піснями, танцями та запальним флешмобом.


z8-mali-olimpiiski-igri-1.jpg (129.19 Kb)z8-mali-olimpiiski-igri-2.jpg (155.26 Kb)z8-mali-olimpiiski-igri-3.jpg (111.07 Kb)z8-mali-olimpiiski-igri-4.jpg (77.11 Kb)z8-mali-olimpiiski-igri-5.jpg (84.85 Kb)z8-mali-olimpiiski-igri-7.jpg (158.51 Kb)


Адміністрація ЗШ №8

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4940 Thu, 21 Jun 2018 19:56:49 GMT
<![CDATA[ День гумору в таборі «Cоняшник»]]>

19 червня у таборі «Cоняшник» відбувся День гумору під назвою «Сміх – найкращі ліки». І хоча всі звикли святкувати День гумору 1 квітня, діти з нетерпінням чекали цього дня.
Недаремно кажуть: «Сміх подовжує життя». Люди, які посміхаються, завжди доброзичливі та щасливі. Покращити свій емоційний стан та самопочуття вирішили діти та вихователі табору «Соняшник» - Проскурняк Світлана Віталіївна та Чичко Олена Вікторівна З метою створення хорошого настрою у дітей, в таборі провели розважальні заходи, які піднімали настрій та викликали посмішку.


Цікаво та кумедно пройшов конкурс гумористів та виставка карикатур, в яких діти показали свої театральні та художні здібності.
Надалі діти мали змогу переглянути цікавий мультфільм в кінотеатрі «Прадо».
День Сміху в таборі «Соняшник» пройшов на повному позитиві, де всі дотримувалися правила: «Сміх – це здоров’я! Смійтеся на здоров’я!».

syu-den-gumoru-1.jpg (.91 Kb)syu-den-gumoru-2.jpg (47.62 Kb)syu-den-gumoru-3.jpg (55.22 Kb)syu-den-gumoru-4.jpg (.28 Kb)syu-den-gumoru-5.jpg (38.23 Kb)syu-den-gumoru-6.jpg (52.37 Kb)syu-den-gumoru-7.jpg (54.07 Kb)syu-den-gumoru-8.jpg (54.1 Kb)


Адміністрація СЮН

]]>
Позашкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4939 Thu, 21 Jun 2018 19:47:21 GMT
<![CDATA[Табір «Зіронька» ]]>

18.06 – у таборі «Зіронька» знову День кіно (настільки дітям сподобалось у кінотеатрі «Прадо». А потім усі разом виготовляли об’ємні квіти з бумаги для колажу.
19.06 День казки: вихованці приміряли на себе ролі казкових героїв як всім відомих, так і нових вигаданих. Пізніше всі відвідали арт галерею «Наше місто».

z2-tabir-zironka-01.jpg (35.97 Kb)z2-tabir-zironka-03.jpg (60.67 Kb)z2-tabir-zironka-04.jpg (22.88 Kb)z2-tabir-zironka-05.jpg (62.07 Kb)z2-tabir-zironka-06.jpg (60.97 Kb)z2-tabir-zironka-07.jpg (67.6 Kb)z2-tabir-zironka-08.jpg (.98 Kb)z2-tabir-zironka-09.jpg (46.66 Kb)z2-tabir-zironka-10.jpg (.88 Kb)


Адміністрація ЗШ№2

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4938 Wed, 20 Jun 2018 21:33:59 GMT
<![CDATA[День піратів в таборі "Каштан"]]>

День піратів в таборі "Каштан" був вибуховим. Ніщо так не піднімає настрій як можливість надягти супер костюм та хоч на день побути справжім "грозою морів". А ще заспівати піратських пісень, затанцювати танок піраток та пограти в морські естафети!


n4-den-pirativ-1.png (720.05 Kb)n4-den-pirativ-3.png (833.85 Kb)


Адміністрація НВК №4

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4937 Wed, 20 Jun 2018 21:26:49 GMT
<![CDATA[Спортивно-туристичний відпочинок в таборі «Юний моряк»]]>

Декілька днів поспіль вихованці загону «Кульбаба», що діє в таборі «Юний моряк» (ЦВПВ), брали активну участь у спортивно-туристичних заходах.
Вихователями табору Куян Наталією Василівною та Кімбірською Наталією Василівною були проведені цікаві, змістовні та різноманітні виховні заходи, що дають можливість дітям різносторонньо проявити свої таланти, здібності, спритність та завзятість.


Одним із цікавих заходів був «День індіанців». Вихованців було поділено на два плем’я: «Соколине око» та «Сонце, що сходить». Обидва племені придумали свої кличі, дали кожному учаснику ім’я, збудували вігвам, виконали ритуальний танець та стали учасниками цікавих конкурсів.

cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-01.jpg (95.37 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-02.jpg (85.67 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-03.jpg (76.91 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-04.jpg (78.79 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-05.jpg (82.71 Kb)

Кожна дитина любить ігри, розваги, пофантазувати та побешкетувати. Тож їм була надана така можливість, адже в таборі пройшов «День піратів».
Діти залюбки підготували собі костюми, самостійно створили прапор із символікою морських піратів, придумали прізвиська, озброїлись до зубів вирушили в мандри. Юні пірати шукали схований скарб, відгадували загадки, співали пісні та танцювали.

cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-06.jpg (81.65 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-07.jpg (86.21 Kb)

Наші вихованці також взяли участь в екскурсії на набережну міста, де проходили виставка військової техніки, зброї та дитячих робіт. Даний захід був приурочений урочистому відкриттю обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Діти залюбки розглядали представлені експонати, побачили хореографічні та військово-показові виступи дитячих колективів. На згадку робили фото на фоні нашого «моря» та яхт.

cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-08.jpg (73.45 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-09.jpg (60.9 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-10.jpg (64.08 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-11.jpg (51.87 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-12.jpg (58.96 Kb)

І вже традиційний захід нашого табору – «День туриста». Дві команди, по-черзі, долали туристичну смугу перешкод. На їхньому шляху були: «рух по жердинам», «рух по купинам», переправа по паралельним туристичним мотузкам, біг по колоді, «рух по мінному полі», «рух по-пластунськи», «маятник» (переправа через прірву на канаті). Додатковим завданням була туристична вікторина.

cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-14.jpg (85.64 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-15.jpg (86.43 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-16.jpg (91.68 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-17.jpg (77.29 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-18.jpg (84.88 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-19.jpg (90 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-20.jpg (88.15 Kb)cv-sportivno-turistichnii-vidpochinok-21.jpg (95.82 Kb)

Після кожного заходу діти отримували масу задоволення і бажання відвідувати наш табір наступного року. А це і є головна мета адміністрації та вихователів табору «Юний моряк» – позитивний настрій вихованців та гарні спогади від цьогорічного відпочинку.


Адміністрація табору «Юний моряк»

]]>
Позашкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4936 Wed, 20 Jun 2018 21:18:57 GMT
<![CDATA[Кольорові дні в таборі «Зіронька»]]>

13.06 – День червоного кольору. В цей день, дітям була запропонована гра «Крокодил» та танцювальний батл «Спорттінейджер». Після того, як кожний загін виготовив об’ємні квіти з бумаги, відбулися змагання з бадмінтону та естафети.


z2-den-chervonogo-koloru-2.jpg (45.12 Kb)z2-den-chervonogo-koloru-3.jpg (31.71 Kb)z2-den-chervonogo-koloru-4.jpg (.3 Kb)z2-den-chervonogo-koloru-5.jpg (.85 Kb)z2-den-chervonogo-koloru-6.jpg (56.1 Kb)

14.06 – Блакитно-рожевий день. Для вихованців табору був організований квест на території школи, після якого всі учні відвідали міський краєзнавчий музей. Після обіду діти представили свої поробки у вигляді рваної аплікації.

z2-blakitno-rozhevii-01.jpg (34.53 Kb)
z2-blakitno-rozhevii-02.jpg (75.54 Kb)z2-blakitno-rozhevii-03.jpg (72.15 Kb)z2-blakitno-rozhevii-04.jpg (74.09 Kb)z2-blakitno-rozhevii-05.jpg (.17 Kb)z2-blakitno-rozhevii-06.jpg (39.18 Kb)z2-blakitno-rozhevii-07.jpg (39.71 Kb)z2-blakitno-rozhevii-08.jpg (66.92 Kb)z2-blakitno-rozhevii-09.jpg (37.47 Kb)z2-blakitno-rozhevii-10.jpg (29.07 Kb)

15.06 – Веселковий день у таборі «Зіронька». Ранок розпочався шоу-програмою «Міс табору»: дівчатка предствили себе у святкових та літньо-відпочинкових нарядах. Хлопцям теж пощастило – всі встигли на відкриття обласної військово-патріотичної гри «Джура».

z2-veselkovii-den-1.jpg (65.99 Kb)z2-veselkovii-den-2.jpg (60.64 Kb)z2-veselkovii-den-3.jpg (52.5 Kb)z2-veselkovii-den-4.jpg (66.05 Kb)z2-veselkovii-den-5.jpg (78.1 Kb)z2-veselkovii-den-6.jpg (67.96 Kb)z2-veselkovii-den-7.jpg (42.32 Kb)z2-veselkovii-den-8.jpg (40.67 Kb)


Адміністрація ЗШ №2

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4935 Wed, 20 Jun 2018 21:07:19 GMT
<![CDATA[День піратів в таборі «Зернятко»]]>

Якір піднімаємо,
В море відправляємось.
Ми веселі і завзяті,
Бо зовемося – пірати!!!

Гучно, весело, радісно розпочалося свято «Острів скарбів» у таборі «Зернятко». Одразу всіх захопила гра «Чотири стихії». В кожен загін на деякий час став справжньою піратською бандою з власним девізом, назвою та кораблем. Діти брали участь у гумористичних конкурсах і отримували веселі піратські клички: «Криве око», «Довга нога», «Розумна голова», «Сталевий зуб»… Свято ще більше об’єднало вихованців в одну велику дружну родину.


До табору завітала директор Світловодського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Філіпчук Світлана Володимирівна, яка провела відеолекторій для дітей «Обери здоров’я – обери життя» та бесіду «Знай свої права».

s7-den-pirativ-01.jpg (116.05 Kb)s7-den-pirativ-02.jpg (183.93 Kb)s7-den-pirativ-03.jpg (192.6 Kb)s7-den-pirativ-04.jpg (99.92 Kb)s7-den-pirativ-05.jpg (103.34 Kb)s7-den-pirativ-06.jpg (96.82 Kb)s7-den-pirativ-08.jpg (92.9 Kb)s7-den-pirativ-09.jpg (98.5 Kb)s7-den-pirativ-10.jpg (80.05 Kb)s7-den-pirativ-11.jpg (97.36 Kb)


В мовній групі «Sunflower» сьогодні була проведена квест-гра в цікавій, рухливій та розважальній формі. Діти активно брали участь, розв’язуючи завдання.


s7-den-pirativ-12.jpg (164.04 Kb)s7-den-pirativ-13.jpg (183.94 Kb)


Начальник табору «Зернятко»
Домбровська Н.В.


]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4934 Wed, 20 Jun 2018 20:52:51 GMT
<![CDATA[День меломана в таборі «Самоцвіти»]]>

19.06.2018 року в таборі «Самоцвіти» відбувся День меломана. Цього дня для вихованців табору було проведено веселі і цікаві заходи. День розпочався з конкурсно - розважальної гри «Вгадай мелодію з мультфільму», караоке. Також до табору завітала в гості спеціаліст з Служби зайнятості Бугрім О. П., з розважальною програмою, квестами , які було проведено з другим, третім і четвертим загоном («Солов’ята», «Ромашка», «Смайлик»). А для вихованців першого загону «Світлячки» відбувся візит до міського краєзнавчого музею.

s3-melomani-8.png (859.05 Kb)s3-melomani-9.png (922.21 Kb)s3-melomani-1.png (920.66 Kb)s3-melomani-3.png (856.66 Kb)s3-melomani-4.png (651.31 Kb)s3-melomani-5.png (775.83 Kb)s3-melomani-6.png (796 Kb)s3-melomani-7.png (831.06 Kb)


Адміністрація СЗШ №3

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4933 Wed, 20 Jun 2018 20:42:37 GMT
<![CDATA[Новини від ЦДЮТ: «Нептуна закликаємо – свято починаємо!!!»]]>

Яскраве, феєричне свято «Свято Нептуна» відбулося 19 червня у таборі з денним перебуванням з організацією відпочинкової зміни «Дивосвіт».
Розпочалося свято з легенди про могутнього владику морів і океанів – Нептуна, після якої всі діти та вихователі табору призвали його на свято. Нептун зі своєю свитою, а це: золоті рибки, русалоньки та бісенята-морські пірати, під звуки величної музики з’явилися на святі.


Морський цар привітав всіх присутніх на святі та зауважив, що для того, щоб він дозволив наприкінці дітям по плескатися водою, діти повинні його задобрити, виконуючи підготовлені номери художньої самодіяльності, на морську тематику. Кожен загін підготував різноманітні номери, а саме: загін «Ритм» продемонстрував інсценізацію казки «Золота рибка», вихованці загону «Палітра загадували загадки на морську тематику та промовляли прислів’я, загони «Усмішка» та «Віночок» подарували всім морські хореографічні композиції, а Нептун насолоджувався дитячими талантами.
Після прекрасних виступів Нептун оголосив про початок морських змагань, діти вправлялися в наступних іграх: «Злови м’яч у воді», «Краби», «Раки», «Перелий воду», «Передай м’яч», «Море хвилюється раз» та грі «Створи найвищі бризки».
Дітям вдалося розважити та задобрити Нептуна і він все ж дозволив їм розпочати обливання. Цей найемоційніший момент діти запам’ятають на все життя!!!!

cd-neptuna-zaklikaemo-01.jpg (72.56 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-02.jpg (73.39 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-03.jpg (66.81 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-04.jpg (62.88 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-06.jpg (89.34 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-07.jpg (74.8 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-09.jpg (89.73 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-10.jpg (69.67 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-11.jpg (65.99 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-12.jpg (71.23 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-13.jpg (63.93 Kb)cd-neptuna-zaklikaemo-14.jpg (71.71 Kb)


Адміністрація ЦДЮТ

]]>
Позашкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4932 Tue, 19 Jun 2018 18:40:57 GMT
<![CDATA[День країн світу в таборі «Самоцвіти»]]>

18.06.2018 року в таборі «Самоцвіти» відбувся День країн світу. День для вихованців табору розпочався з віртуальної подорожі до різних куточків світу. Протягом дня було проведено перегляди цікавих відео про «Країни Світу», вікторини, загадки , розважальний квест «Алфавіт країн». День завершився переглядом мультфільму та відпочинком на свіжому повітрі.


sz3-kraini-svitu-2.png (735.72 Kb)sz3-kraini-svitu-3.png (735.79 Kb)sz3-kraini-svitu-4.png (726.15 Kb)sz3-kraini-svitu-5.png (698.17 Kb)


Адміністрація СЗШ №3

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4931 Tue, 19 Jun 2018 18:15:16 GMT
<![CDATA[Випускний 9-х класів в ЗШ №2]]> 12 червня 2018 року за шкільною традицією в ЗШ №2 відбулося Свято закінчення базової школи. Випускники 9-х класів отримали свідоцтва, вислухали проникливі вітальні слова від директора школи, перших вчителів, класних керівників, батьків, а потім подарували всім гостям свята музичний спектакль «Через терни до зірок». Шкільний вечір видався напрочуд душевним, веселим і яскравим.
ЗДВР Крилова О.І.

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4930 Tue, 19 Jun 2018 18:02:04 GMT
<![CDATA[Екскурсія до підприємства «Елегія-гранд»]]>

18 червня вихованці пришкільного табору «Барвінок» здійснили незабутню екскурсію до приватного торгово-промислового підприємства «Елегія-гранд».

Діти ознайомилися із процесом виробництва господарських та декоративних керамічних виробів, стали свідками виготовлення фігурок козаків, на власні очі бачили їх розпис. Всі отримали величезне задоволення і на згадку отримали пам’ятні подарунки.


z9-ekskursiya-do-elegiya-grand2.jpg (107.44 Kb)z9-ekskursiya-do-elegiya-grand3.jpg (115.61 Kb)z9-ekskursiya-do-elegiya-grand4.jpg (115.7 Kb)z9-ekskursiya-do-elegiya-grand5.jpg (108.34 Kb)z9-ekskursiya-do-elegiya-grand6.jpg (180.55 Kb)


Адміністрація ЗШ №9

]]>
Середня освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4929 Tue, 19 Jun 2018 17:54:08 GMT
<![CDATA[День театру в таборі «Соняшник» ]]>

Життя в літньому оздоровчому таборі «Соняшник» насичене різноманіт-ними цікавими подіями. Кожен день – тематичний. Сьогодні – День театру. Театр – це чарівний край, в якому дитина пізнає світ, це територія виховання почуттів,
А провела цей День, вихователь табору - Дзюник Н.В., яка за фахом – режисер театру. Вона підготувала цікаву змістовну доповідь про театр. Діти дізналися про походження театру, його призначення, жанри театрального мистецтва, театральні професії.


Вихованці почули, що 2,5 тисячі років тому театр зародився в Давній Греції та був зв’язаний з Днем Діонісія – бога веселощів та виноробства, зі святковою ходою та рядженими. Діти ознайомилися з правилами поведінки у театрі (кожен з карточки зачитував своє правило), відповідали на запитання про діяльність різноманітних фахівців театру (художник декоратор, художник-бутафор, сценарист, режисер, диригент, музикант, композитор, робітник сцени, костюмер, продюсер, актор). Тобто, виявили, що театр – це таке мистецтво , яке складається із багатьох видів мистецтв та людської діяльності.
Потім команди юннатів приступили до інсценуванні вірша «Про борщ». Діти отримали ролі, тобто карточки, де було вказано:
- назва персонажу ( Хазяйка, Каструля, Картопля, Цибуля, Морква, Капуста і т.д.);
- указані дії персонажу (Цибуля зі злістю на усіх дивиться та щипне кожного);
- репліки.
Ведуча читає вірш, а актори роблять хаотичні рухи по сцені, а коли чують ім’я свого персонажу, виходять з кола акторів та промовляють свою репліку.
Наприкінці дійства промовили разом «Усім смачного!», зробили уклін та отримали аплодисменти.
Потім діти поринули у світ самостійної праці з виготовлення паперових ля-льок-маріонеток, які належать до особливого жанру театрального мистецтва – «Дель-Арте». Це знайомі персонажі Пінокккіо, Коломбина, Пьєро (По версії Н.Толстого – Буратіно, Мальвіна, Пьєро).
Після обіду юннати провели трудовий десант в живий куточок, де доглядали за тваринками.
Від цього дня діти отримали позитивні емоції та незабутні враження.

syu-den-teatru-02.jpg (84.58 Kb)syu-den-teatru-03.jpg (84.17 Kb)syu-den-teatru-01.jpg (99.04 Kb)syu-den-teatru-04.jpg (113.23 Kb)syu-den-teatru-05.jpg (116.55 Kb)syu-den-teatru-06.jpg (99.1 Kb)syu-den-teatru-07.jpg (98.59 Kb)syu-den-teatru-08.jpg (94.33 Kb)syu-den-teatru-09.jpg (84.93 Kb)syu-den-teatru-11.jpg (120.68 Kb)syu-den-teatru-12.jpg (118.79 Kb)syu-den-teatru-13.jpg (123.95 Kb)syu-den-teatru-14.jpg (99.93 Kb)syu-den-teatru-15.jpg (128.78 Kb)syu-den-teatru-16.jpg (120.14 Kb)syu-den-teatru-17.jpg (106.04 Kb)syu-den-teatru-18.jpg (89.61 Kb)syu-den-teatru-19.jpg (111.68 Kb)syu-den-teatru-20.jpg (156.6 Kb)


Адміністрація СЮН

]]>
Позашкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4928 Tue, 19 Jun 2018 17:45:56 GMT
<![CDATA[Оздоровча кампанія в ДНЗ №2 "Буратіно"]]>

Цікаво, змістовно та весело проходить оздоровча кампанія в дошкільному навчальному закладі №2 "Буратіно". Малята приймають під наглядом дорослих повітряні ванни, засмагають. Виявляють спритність, швидкість під час фізкультурних занять на повітрі : « Мандрівка до лісу», «Мандруємо стежинами літа».
Організація літнього відпочинку дітей - це безперервний та послідовний процес виховання, і тому кожен літній день в дитячому садочку був насичений різними видами діяльності та ефективними формами роботи з дітьми, які надають можливість їм зміцнити здоров’я, загартуватися, творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд.


d2-ozdorovcha-kampaniya-1.png (816.38 Kb)d2-ozdorovcha-kampaniya-2.png (741.91 Kb)d2-ozdorovcha-kampaniya-3.png (732.59 Kb)d2-ozdorovcha-kampaniya-4.png (753.62 Kb)d2-ozdorovcha-kampaniya-5.png (812.38 Kb)d2-ozdorovcha-kampaniya-6.png (769.74 Kb)d2-ozdorovcha-kampaniya-7.png (819.21 Kb)d2-ozdorovcha-kampaniya-8.png (809.72 Kb)


Адміністрація ДНЗ №2 «Буратіно»

]]>
Дошкільна освіта http://svitlosvit.com.ua?id=4927 Tue, 19 Jun 2018 17:22:02 GMT