Дошкільна освіта » Лепбук – нова форма організації для розвитку пізнавальної активності дітей і розвитку самостійності


15 листопада 2016
dnz-6-lepbuk-1.png (105.2 Kb)

Лепбук (lapbook), або як його ще називають тематична або інтерактивна папка, – це саморобна паперова книжечка з кишеньками, де дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд різноманітний матеріал. В ній збирається матеріал по якійсь певній темі. При цьому лепбук – це не просто витвір. Це заключний етап самостійної дослідницької роботи, яку дитина виконувала у ході вивчення даної теми. Щоб заповнити цю папку, малюкові потрібно буде виконати певні завдання, провести спостереження, вивчити представлений матеріал.


Створення лепбука допоможе закріпити і систематизувати вивчений матеріал, а розглядання папки в подальшому дозволить швидко освіжити в пам’яті пройдені теми.
Він допомагає дитині та вихователю по своєму спільному бажанню організувати інформацію з вивченої теми і краще зрозуміти та запам’ятати матеріал. Це гарний спосіб для повторення пройденого.

Вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №6 «Зірочка», що працює з дітьми групи «Сонечко» ознайомилась та створила перший лепбуки на тему «Українські страви» з дітьми середньої групи вони пройшли всі етапи його створення.

dnz-6-lepbuk-11.png (372.31 Kb)

1 етап

Спершу потрібно обрати тему, потім скласти план, який включає в себе інформацію необхідну для розкриття теми.

dnz-6-lepbuk-3.png (408.39 Kb)
dnz-6-lepbuk-4.png (205.83 Kb)dnz-6-lepbuk-5.png (206.33 Kb)

2 етап

Збір інформації

dnz-6-lepbuk-6.png (395.02 Kb)dnz-6-lepbuk-7.png (420.14 Kb)


3 етап

Роздруківка ілюстрацій та лексичної інформації

dnz-6-lepbuk-8.png (129.3 Kb)dnz-6-lepbuk-9.png (210.31 Kb)


4 етап
Оформлення та збірка лепбука

dnz-6-lepbuk-2.png (754.74 Kb)dnz-6-lepbuk-10.png (745.7 Kb)

Згідно річного плану у листопаді місяці в закладі було проведено Майстер – клас «Шляхи підвищення професійної майстерності вихователів через створення тематичних інтерактивних папок- лепбуків», який провела вихователь Андросова Світлана Валеріївна.

Адміністрація ДНЗ №6


Офіційний веб-сайт Управління освіти Світловодського міськвиконкому
http://svitlosvit.com.ua