Новини, Позашкільна освіта » Перший Диплом міжнародного зразка з'явився у вихованців гуртка "Юний журналіст"


9 жовтня 2018
1cd-yunii-zhurnalist-1.jpg (37.98 Kb)

У польському місті Ольштин проведено IX міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм "Калинові мости". Серед багатьох робіт учасників з України і Польщі, на розгляд журі було надано творчу роботу вихованців гуртка "Юний журналіст" - документальний фільм "Земним шляхом - до духовного".
Протягом минулого навчального року журналісти Антон Дудник, Владислав Давидов і Олександр Маляренко створювали цей документальний фільм.


Нагадаємо, що у серпні-вересні 2017 року було здійснено пішу ходу стежками великого українського філософа і любомудра Григорія Сковороди, під час якої відбулося близько сорока творчих зустрічей із учнями і вчителями шкіл, мешканцями населених пунктів Чорнух, Хейлівщини, Лохвиці, Заводського, Середняків, Петрівки-Роменської, Гадяча, Веприка, Мартинівки, Комишів, Щомів, Чернеччини, Охтирки, Високого, Куп’євахи, Полкової Микитівки, Губарівки, Павлівки, Кручика, Богодухова, Забродів, Мерла і Сковородинівки. Таким був маршрут руху чотирьох енергійних українців, які протягом 18 діб подолали близько 300 кілометрів у шести районах Полтавської, Сумської та Харківської областей.

1cd-yunii-zhurnalist-2.jpg (111.6 Kb)1cd-yunii-zhurnalist-3.jpg (112.13 Kb)1cd-yunii-zhurnalist-4.jpg (117. Kb)1cd-yunii-zhurnalist-5.jpg (92.89 Kb)1cd-yunii-zhurnalist-6.jpg (336.83 Kb)

Майже дев'ять місяців юні журналісти вивчали відзнятий матеріал і створювали сценарій документального фільму. Український співак Дмитро Тодорюк начитав текст до майбутнього фільму, а сопілкар Володимир Гура записав мелодії стародавніх пісень на провідній студії звукозапису у Києві.
Прем'єра фільму відбулась у травні 2018 року у Національному літературно-меморіальному музеї Г.С.Сковороди, а вже через декілька тижнів цей фільм переглядали у Польщі на IX міжнародному фестивалі телевізійних і радіопрограм "Калинові мости".
За сім днів фестивалю творчі роботи побачили і почули не лише польські глядачі і радіослухачі, а і мешканці Євросоюзу. Фільми оцінювало міжнародне журі. Шість номінацій фестивалю: "Україна - це Європа", "Пам'яті предків", "Боротися-поборете", "Одне серце - дві Батьківщини", "Єдина Україна - безпечна Європа" та "У дзеркалі довкілля". Документальний фільм "Земним шляхом - до духовного" у номінації "Пам'яті предків" виборов спеціальний приз від поважних членів журі, а це - перша європейська відзнака юних світловодських журналістів!

1cd-yunii-zhurnalist-7.jpg (161.19 Kb)

Для вихованців гуртка «Юний журналіст», які навчаються у Центрі дитячої та юнацької творчості під керівництвом Олександра Маляренка, у новому навчальному 2018-2019 році вже розпочата праця над створенням сценарію нового документального фільму про відомого мешканця нашого міста. Отож, слідкуйте за новинами на сайті ЦДЮТ.


Марія Соколова, Юлія Гачан і Богдан Гайдай,
разом з усіма вихованцями гуртка "Юний журналіст"ЦДЮТ


Офіційний веб-сайт Управління освіти Світловодського міськвиконкому
http://svitlosvit.com.ua